Haber - Iha'lar Yangın Söndürecek! | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Iha'lar Yangın Söndürecek!

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  İha'lar Yangın Söndürecek!
  İnsansız hava araçları artık hayatımızın bir çok alanında kullanılmaya başlıyor.
  1.jpg
  Emre Çetinkaya - - İnsansız hava araçlarının kullanımı iyiden iyiye artıyor. Son olarak geçtiğimiz aylarda Çin'deki Incake adlı pastane, uzak kumandalı insansız hava araçlarıyla eve servis hizmeti için test uçuşlarına başlamış ve Amazon ise siparişleri ileride insansız hava aracıyla getireceğini duyurmuştu. Şimdi ise DubaiSivil Savunma'dan bunlara benzer bir duyuru geldi.

  Yapılan duyuruya göre, yakında insanların girmesinin tehlikeli olacağı yangınlarda ilk olarak insansız hava araçları kullanılacak. Bunun için Dubai'de 15 tane insansız hava aracı satın alınmış ve bu İHA'lar şimdilik sadece sanayi bölgeleri gibi yüksek riskli yerlerde çıkan yangınlara müdahale için kullanılacak.

  Ancak bu İHA'lar şimdilik direkt olarak yangına müdahale edemeyecek. İlk olarak itfaiyeciler için bu riskli bölgeleri görüntüleyecek olan İHA'lar itfaiyecilerin karşılarına çıkacak olan problemleri gösterecek. İlerleyen zamanlarda ise yangınlara direkt müdahale edebilen insansız hava araçlarının üretileceği söyleniyor.

  Kaynak: http://www.haberler.com/iha-lar-yangin-sondurecek-5572834-haberi/


   
  Haldun bu yazıya teşekkür etti.
 2. Haldun

  Haldun TÜİSAG Üyesi

  Teknoloji ve İtfaiye...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica