Haber " Iftara Yakın Daha Dikkatli Olun "

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  "İftara Yakın Daha Dikkatli Olun"

  1.jpg

  Ayyıldız Grup İş Sağlığı ve İş Güvenliği Uzmanı Muharrem Demirbilek, Ramazan’da sevgi, hoşgörü ve anlayışın daha fazla olması gerektiğini özellikle iftar saatlerine yakın zamanlarda herkesin daha dikkatli olmalarını önerdi.

  2.jpg

  Gerek iş hayatında gerekse sosyal yaşantı ya da günlük rutin işlerde Ramazan ayı dolayısıyla insanlarda açlık ve susuzluğa bağlı dikkat dağınıklığının daha yoğun görülebildiğini ve kan şekerinin düşmesi nedeniyle zaman zaman sabır seviyesinin de düştüğünü belirten Ayyıldız Hrup İş Sağlığı ve İş Güvenliği Uzmanı Muharrem Demirbilek, “İş adamından ev hanımına kadar tüm vatandaşlarımızı mübarek Ramazan ayında daha dikkatli ve duyarlı olmaya çağırıyoruz” dedi.

  3.jpg

  İş Güvenliği Uzmanı Muharrem Demirbilek, “Ramazan ayında kan şekerinin düşmesine bağlı olarak dikkat dağınıklığı yaşanması muhtemel. Dikkat, insanın konsantrasyonunu yitirmesi durumu olup, insan hayatında aktif bir yaşantı biçimidir. Mübarek Ramazan ayının yaşandığı bu günlerde özellikle iftar saatine yakın zamanlarda yolcusundan, sürücüsüne, ev hanımından hesap uzmanına kadar herkesin daha dikkatli olmasını ve gündelik programlarını mümkün olduğu ölçüde Ramazan ayına göre yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bu nedenle iş sağlığı ve iş güvenliği Ramazan ayında da ayrı bir önem arz etmektedir. Tüm çalışanlarımızın özellikle birinci derecede tehlikeli sınıflarda bulunan çalışanların ramazan ayında da iş sağlığı ve iş güvenliğine dikkat etmelerini öneriyoruz” diye konuştu.

  Günlük hayatta ve çalışma hayatındaki dikkati azaltacak durumlara da değinen Demirbilek : “Tüm bunların yanı sıra, oruçlu çalışanlarımız, dikkati azaltacak tavır ve davranışlardan kaçınılmalıdır. Uykusuzluk, aşırı yorgunluk, sinirlilik halleri gibi hallerin dikkati dağıttığı bilinmelidir” dedi.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica