Tartışma - İbys - İşyeri Bilgi Yönetim Sistemi Tartışma Alanı | Sayfa 3 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma İbys - İşyeri Bilgi Yönetim Sistemi Tartışma Alanı

Konu, 'İBYS' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. murom

  murom TÜİSAG Üyesi  merhaba, Anladığım şu o zaman biraz daha bekleyip görmekte sıkıntı yok. Çünkü şu an ne devlet soruyor ne de denetimlerde isteniyor galiba.


   
 2. Arzu Kızılkaya

  Arzu Kızılkaya TÜİSAG Üyesi

  Ben uzunca süredir gönderebiliyorum, yazılım firmanızla görüşmenizi tavsiye ederim.

   
 3. Gizem Gören

  Gizem Gören TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar,
  İBYS sistemi ile ilgili son durumu öğrenebilir miyim?
  Şuan veri gönderimi yapabiliyoruz sanırım. Geçmişe yönelik veri girişi mi yapılıyor yoksa sadece anlık veri girişi mi yapabiliyoruz.
  Şu tarihe kadar veri girişleri yapılmalı gibi bir zorunlulukta yok sanırım dimi?
  Yardımcı olursanız sevinirim.
  Herkese iyi çalışmalar.

     

   
 4. OGÜN.

  OGÜN. TÜİSAG Üyesi

  ibys gönderimlerin yapılmaması sonucu ne gibi bir idari para cezası var ? 2019 mevzuatta yayınlandı mı? ya da nereden göre bilirim ?
  ayrıca bu konuda eksikliği olup ceza veya uyarı vb...alan var mı?

   
  cemkaratas ve Arif Saraydemir bu yazıya teşekkür etti.
 5. gizemhp

  gizemhp TÜİSAG Üyesi


  ben 1 yıldır ağaç yazılım kullanıyorum geçen sene haziranda web kullanımlı 1 yıllık aldım bu senede yeniledik süreyi geçen sene geriye dönük 01.01.2018 tarihinden itibaren yaptığım yaklaşık 120 eğitim gün kaydını bugune kadar e imza ile gönderdim. drların eğitimlerini de ben kendi e imzam ile gönderdim ondada bir sıkıntı çıkmadı süreç sanırım oturdu artık ..benim görüşüm iyi çalışmalar

     

   
 6. Ediz U.

  Ediz U. TÜİSAG Üyesi

  eğitim verilerini gönderebiliyoruz...

   
 7. Şafak SÖNMEZ

  Şafak SÖNMEZ TÜİSAG Üyesi

  Gönderirken evrak vs yüklüyor musunuz yoksa sadece şemadaki bilgileri doldurup verdiğiniz eğitimleri seçip gönderiyor musnuz ?
   
 8. gizemhp

  gizemhp TÜİSAG Üyesi

  açıkcası ben sektöre başladığımdan beri 5 yıldır verdiğim eğitimlerin tamamında fotoğraf çekiyorum katılımcıların , bu yazılıma da eğitim fotoğraflarını ve ıslak imzalı eğitim katılım föyleri ni döküman kısmına ekliyorum ama yazılım firması bakanlığın sadece eğitimleri çektiğini döküman ve ekleri yazılım dan almadığını söylemesine rağmen ben yinede ekliyorum :) öyle gönderiyorum , belki yarın prosesleri değişir isterler belli mi olur ...   
  ygtr hoca ve Şafak SÖNMEZ bu yazıya teşekkür etti.
 9. hhakcali

  hhakcali TÜİSAG Üyesi

  Bakanlığın belirttiği 20 konu başlığında eğitim verileri gönderilebiliyor.Fakat diğer eğitim diye belirtilen özel isg eğitimlerinin bildiğim kadarıyla kodları yok.Gönderilen sadece konu başlıkları ve eğitim süreleri.
  az tehlikeli 480 dk 8 saat
  tehlikeli 720 dk 12 saat
  çok tehlikeli 960 dk 16 saat  tabiki mevzuat bunun için net süre ayrımını örneğin yarı yarıya mı ya da konu olarak eşit mi olacağını. isg uzmanı yada hekimin vereceği konuları açıkça belirtmemiş.Bu konularda detaylı bilgisi olan arkadaşlar varsa bizi bilgilendirebilir.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica