I S A G'ın Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası Çalışması

Konu, 'İSAG Derneği Hakkında Bilgiler' kısmında İSAG tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. rs_6

  rs_6 TÜİSAG Üyesi  bu konuda size katılamayacağım. rücu söz konusu olmayan oldukça fazla sayıda dosyayı da ödemektedirler. nitekim sürücünün kendi hatasından dolayı, kasko poliçesi (veya türlü poliçeler, dask+konut+mesleki sorumluluk vs vs) olan sürücülerin hasarlarını da tamamen karşılamaktadırlar. önemli olan poliçe detayı. sigortayı önemsizleştirmekten ziyade poliçe fiyatlarının uygun rakamlara çekilmesi yönününde çalışılmalar menfaatimize olacaktır.


   
 2. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK İSAG Derneği Başkanı TÜİSAG Çalışma Birimi  Değerli Meslektaşlarım,
  İş Güvenliği Uzmanlarının Mesleki sorumluluk sigortası ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.Yakın zamanda olumlu bir sonuç çıkarmak için gayret ediyoruz.Sigorta şirketinin ödeme yapmaması diye bir şey olamaz.Musa bey poliçeler kanuni belgelerdir.Verilen taahhütler yerine getirilmezse mahkemeler sonucunda alırız rahat olun.Saygılar


   
  rs_6 bu yazıya teşekkür etti.
 3. conquerror66

  conquerror66 TÜİSAG Üyesi

  Mesleki sorumluluk sigortası ile ilgili son durum nedir? yaptıran arkadaşlar bilgi verebilir mi?

   
 4. Levent ACAR

  Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

  Levent bey konu hakkında bir gelişme var mıdır?

     

   
 5. conquerror66

  conquerror66 TÜİSAG Üyesi

  mesleki sorumluluk sigortaları hala sigorta şirketleri tarafından düzenlendiği şekilde midir? Gelişme var mıdır bu konuda?   
 6. Damla.Duru

  Damla.Duru TÜİSAG Üyesi

  Hasan Bey,
  size özelden mesaj göndermeye çalıştım ama olmuyor. bana yazabilir misiniz size zahmet

   
 7. may_

  may_ TÜİSAG Üyesi

  doktorların hataları için para ödeyen sigortalar ,neden uzmanlar için ödemesin, bence iki taraf içinde ciddi bir iletişim kopukluğu var.
   
 8. hacı evran

  hacı evran TÜİSAG Üyesi

  Hekimlerde olduğu gibi iş güvenliği uzmanlarına yönelik olarak mesleki sorumluluk sigortasının ZORUNLU olması gerekli diye düşünüyorum.Benim çalıştığım kuruluş zorunlu olmadığı için yaptırmadı.Zorunlu olursa yaptırırız şeklinde cevap aldım.Umarım Levent Bey'in çabaları sonuç verir.Kendimiz pirimini ödersek tabiki yaptırabiliyoruz, ancak neden çalıştığımız kurum ödemesin ki ? İşverenler zorunlu hale gelirse mecburen mesleki sorumluluk sigortasını yaptırmak zorunda kalırlar.Belki bu sayede kendimizi daha güvende hissedebiliriz.   
 9. hacı evran

  hacı evran TÜİSAG Üyesi

  Mesleki sorumluluk sigartası prim tutarını OSGB bildiğim kadarıyla ödüyor.Ancak kurum adına İSGB oluşturan işyerleri zorunlu olmadığı için yaptırmıyor.İstersen sen kendin yaptırabilirsin deniliyor.Bunun için, yıllık birkaç bin lirayı gözden çıkartmak gerekiyor.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica