Duyuru I S A G Iş Sağlığı Ve Güvenliği Profesyonellerinin Sorunlarını Masaya Yatırıyor

Konu, 'İSAG Derneği Hakkında Bilgiler' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. misg

misg TÜİSAG Üyesi

Ok yaydan çıktı, bakanlık hala nişan almaya çalışıyor, yetmediyse "Göç yolda düzelir", yetmediyse "deveye sormuşlar" yetmediyse....

2. öznurömer

öznurömer TÜİSAG Üyesi

o halde diyorum ki bende 1200 den fazla prim günü olanlar sınava girelim sınav olup sonuç açıklanana kadar ve sonuç açıklanıp açık kapanmayınca bakanlık illaki geri adım atacak ve sınava girip başarılı olan bütün c sınıfı uzmanları b olarak atayacaklar gibime gelıyorr.
    diyelimki öle olmadı ne kaybederiz en azından sınav tecrübesi olur diye düşünüyorum..
    burası Türkiye yani yarın ne olacağı belli değil..
    primi 1200 ün üzerinden olanlar lütfen bilgi alışverişi yapalım..

3. namso5001

namso5001 TÜİSAG Üyesi

bakanlık yönetmelik çıkarıp prim gün sayılarının baraj miktarlarını belirtmiş. siz nasıl olacak ta sınava gireceksiniz. hata kaza girdiniz kazandınız. diğer yazıalarınızda siz değilmisiniz bu hak iptal edilsin diyen mahkemeye başvurulsun diyen. asıl o zaman sadece sizin ki gibiler iptal edilir yönetmeliğe aykırılıktan dolayı :)

4. öznurömer

öznurömer TÜİSAG Üyesi

evet benim yönetmelik iptal edilsin diyen doğrudur.
    aklınız alıyormu prim günüm yetmediği için aylardır sahada oldugum halde b sınavına giremiyorum
    ama adamın alakası bıle olmamış ne saha ne rısk analizi yapmamış b hatta a olacak benım aklım almıyor doğrusu.

5. öznurömer

öznurömer TÜİSAG Üyesi

madem öyle bütün c sınıfı uzmanlar b sınavına girebilsin prim gününe bakılmaksızın..
    işte o zaman asıl sahada emek harcayanlar kazanacaklardır sınavıı

uzmannn bu yazıya teşekkür etti.
  6. Oğuzhan YAVUZ

Oğuzhan YAVUZ TÜİSAG Üyesi

Güzel bir yaklaşım

öznurömer ve uzmannn bu yazıya teşekkür etti.
  7. Brolin

Brolin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar epeydir forumla ilgilenemiyorum , sadece sorunlar masaya yatırılacaktı ne oldu diye bir bakayım dedim ancak sorunlar uykuya yatırılmış gördüğüm kadarıyla.
    şu kadarını söyleyim; ben bireysel olarak bu yönetmeliğe dava açma konusunda avukatımla görüşmeler yapıyorum. artık top onda, haftaya kendisi ile görüşüp durumun ne aşamada olduğunu ve başka dava açanlar vs. var mı yok mu ? detaylı bilgilendirme yapmaya çalışacağım.
    Hepinize iyi günler diler, konuyu hortlatır giderim : )

ebru isg bu yazıya teşekkür etti.
  8. ebru isg

ebru isg Banned

iptal olsa da çalışmaktan kurtulsak:p

9. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

Ellerinize ,yüreğinize,bilginize sağlık.
    Sizden ricam, asla inancınızı,şevkinizi ve keyfinizi bozmayınız.İnanın, bu ülkenin,çalışma hayatının farklı sektörlerinin, tüm çalışanları ile her koşulda ve insanca değerleri ile , muhafaza edilmesi gereken bir çizgide sizler gibi konuya hakim,işin bilincinde UZMANLARA ihtiyacı var.Demoralize olmamanın tekniklerini bir eğitici olarak mutlaka biliyorsunuz.
    Teknik konulardan uzak bir bakış açısını sizinle tüm samimi ve iyi niyetimle paylaşmak istedim.
    Uzun yıllar içinde bulunduğum denizcilik sektöründe bazı klişe laflarımız vardı bizim;
    Sakin sularda her gemi rahat seyir yapar,Rotası olmayan yelkenliye de hiçbir rüzgar yardım edemez...gibi
    İSG gemisi, gideceği limana ufak tefek rota sapmaları ile de olsa gitmeli.Temelde,insanlık adına bizlere düşenleri yaparak ,birbirimizi her konuda destekleyerek gerçekleştirilebilir bu hedef.
    Saygılarımla.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica