Duyuru I S A G Iş Güvenliği Uzmanlarının Taban Ücretlerini Belirliyor

Konu, 'İSAG Derneği Hakkında Bilgiler' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Murat Karlık

  Murat Karlık TÜİSAG Üyesi  Ben fizik mezunuyum 14 yılın üzerinde değişik sektörlerde tecrübem var. 2500 TL nin üzerinde bir maaşım hiç olmadı buna rağmen 10.000 TL nin altında OSGB de, 7.000 TL nin altında bireysel olarak bu işi yapmayı düşünmüyorum. Yapanları cesaretlerinden dolayı kutluyorum.


   
  ersin_0041 bu yazıya teşekkür etti.
 2. uzman

  uzman TÜİSAG Üyesi  bunu bilipte hala hekimden az almak olmaz.bunun savasını verelim arkadaşlar.her zaman uzman hekimden fazla almalı.hersey alınan riske göre fiyatlanır.


   
  Musa Durmuş bu yazıya teşekkür etti.
 3. yavuz mavruk

  yavuz mavruk TÜİSAG Üyesi

  tekrara söylüyorum sözüm adresine ulaşır.düzgün arkadaşlar eleştirilerimi sahiplenmesin.yüreği olan muhataplarım bana ulaşsın.dürüst olan uzman,doktor ve işverenler lütfen üzerine alınmasın.sözüm,iyi niyet ve emek sömürücülerinedir.

  kimin kimden fazla alacağı değil şu anki sorun.sorun hak edilenin verilmemesi.bana yazan doktor arkadaş kendisine de 5000 tl teklif edildiğini söylüyor.Demek oluyor ki kimin kime gücü yeterse misali patronun doktoru uzmanı olmuyor.o halde konumuz hakkımız olanı istemek olsun.karşımızdaki bizi aynı kefeye koymuş doktor,uzman farketmiyor.......

   
  Last edited by a moderator: 2 Haziran 2014
 4. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  taban ücret çalışmaları ne alemde arkadaşlar :)

     

   
 5. mfk321

  mfk321 TÜİSAG Üyesi

  böyle bir başlık açıldı ama bir ilerleme yok zannedersem.
  herkesin söylediği bir an evvel oda mıdır, sendika mıdır nedir bilmiyorum ama topluluk adına konuşacak bir birim belirlemek.
  şu an müthiş bir boşluk var ve hepimiz bir oraya bir buraya savruluyoruz.
  çok büyük bir çoğunluğun dahil olduğu bu forum ortamı sadece konuşuyor, yazıyor.
  somut bir adım atılamıyor.
  Sn.Levent Kavlak
  bir an önce ne yapılacaksa yapalım.
  burada büyük çoğunluk size güveniyor ve ne yapılacağını bekliyor.
  bir yol haritası çıkarıp uygulamaya sokalım lütfen.
  ben ve benim gibi bir sürü uzman var.
  amacımız doğru belirlenmiş hedeflerde beraber hareket etmek.   
 6. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  levent bey durum nedir? bilgilendirebilirmisiniz bizleri
  saygılarımla

   
 7. Murat Karlık

  Murat Karlık TÜİSAG Üyesi

  katılıyorum, bir an evvel bir adım atılmalı
   
 8. uzman

  uzman TÜİSAG Üyesi

  bunu bilipte hala hekimden az almak olmaz.bunun savasını verelim arkadaşlar.her zaman uzman hekimden fazla almalı.hersey alınan riske göre fiyatlanır.
  taban ücret belirleninceye kadar atı alan geçti karşıya

   
  didem27 bu yazıya teşekkür etti.
 9. serkan çağlar

  serkan çağlar TÜİSAG Üyesi

  Herkese iyi akşamlar.
  Geçen hafta pazartesi günü bir OSGB ile iş görüşmesi yaptım. Hatta kendileri çağırdı. Görüşme güzel geçti. Fakat fiyat pek konuşulmadı.( Ben ne istediğimi söyledim tabi ki). 1 hafta içinde alım yapacağız ve size dönüş yapacağız dediler. 1 haftayı geçtiği için ben aradım ne oldu alım yaptınız mı diye. Bana olumlu olumsuz dönüş yapılmadı dedim. Şimdilik alım yapmayacağız dediler. Bende ne çağırdınız o zaman görüşmeye demedim. Yani OSGB ler beklemede. İmkanınız varsa beklemede kalın. Oynatmayın kendinizle.

     

   
 10. orhan guzel

  orhan guzel TÜİSAG Üyesi

  Ben hiç oynamıyorum yerimden. OSGB ler 5-6 civarında teklif ediyorlar telefonda, ücreti telefonda söylemeyen OSGB lere "ücret söylemiyorsanız görüşmeye gelemem" diyorum. Daha ucuz A sınıfı bulurlarsa çalıştırsınlar.

   
 11. yağmuryyl

  yağmuryyl TÜİSAG Üyesi

  hepsi lafta kalıyor fiyat belirleyecek olsalar bu zamana kadar belirlerlerdi geçen yıl 2500 çalışıyordum bu yıl 1500 e çalışıyorum bu mesleği ele ayağa düşüren bakanlıktan bi gram beklentim yok artık devlette çalışanlara tavsiyem bu iş için sakın istifa edip gelmeyin bi yıl sonra ne hale geleceğinz belli olmaz   
  suleymangurgen ve Ersgur bu yazıya teşekkür etti.
 12. bahtiyar çapan

  bahtiyar çapan TÜİSAG Üyesi

  merhaba arkadaslar sizlere sorum olacaktı;
  ben iki firma ile iş görüsmesi için gidecegım ve ne kadar fiyat söyleyecegımı bılmıyorum yardımcı olursanız sevınırım.bunlardan birisi mezbahane 10 işçisi var diğeri ise matbaa 2 işçisi var

   
 13. kemalx

  kemalx TÜİSAG Üyesi

  Görüşme güzel geçti diyorsunuz ama maaş konusunda hiç konuşma olmamış.Siz ne istediğinizi söylemişsiniz ancak onlar size dönmediğine göre istediğinizi pek beğenmemişler.İş görüşmesinde olumlu olsa hemen işe alırlardı.Bir hafta sonra döneceğiz demek özel sektörde sizi aramayacağız demekle eşdeğer bir cümledir.Bir de şimdi alım yapmayacağız diye dalga geçmişler.Alım yapmayacaksanız sizi neden iş görüşmesine çağırdılar anlamadım.Bu tip OSGB'lere zahmet edip gitmeyin doğrudan ne maaş vermek istediklerini öğrenin.En azından yol masrafından kurtulmuş olursunuz.
   
 14. chepny

  chepny TÜİSAG Üyesi

  İyi çalışmalar arkadaşlar.
  Ben yeni B sınıfı olanlardanım. Eski çalıştığım OSGB'den arkadaşlarla görüştüm 4000Tl maaş ile çalıştırıyorlarmış yeni b sınıflarını tabi ki çok tehlikeli işler için.
  İşyeri hekimleri aralarında karar almışlar 10.000Tl'DEN aşağı çalışmıyorlarmış.
  Bizimde oda için arkadaşların dediği gibi biran önce bir adım atıp kendi ücretlerimizi belirlememiz ve haklarımızı OSGB'ye vermek yerine kendimiz almalıyız.

   
 15. serkan çağlar

  serkan çağlar TÜİSAG Üyesi

  Eyvallah sağol yaş 35 ilk iş görüşmem değil. Özel sektörde ne ne demektir iyi bilirim. Telefonda ücret sormam. Telde ücret söyleyen yerde de ücret iyi bile olsa çalışmam. Metaların ücreti bile telde söylenmez. Mail atılır, fax çekilir. 1 günlük bir iş değil bu. Yol önemli değil sadakam olsun. Zahmet edip gitmeyip napayım ayağımamı çağırayım. O kadar kalkmadı şükür...   
  mfk321 bu yazıya teşekkür etti.
 16. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK İSAG Derneği Başkanı TÜİSAG Çalışma Birimi

  Değerli Meslektaşlarım,

  Yaşadığımız sıkıntılar henüz daha büyük problemlerin başlangıcıdır.Biraraya gelerek çözebileceğimiz sorunları başında gelen taban fiyat çalışmalarımız sonucunda tam zamanlı olarak yapılacak çalışmalarda arzı edilen seviye şu şekilde belirlenmeye başlamıştır.

  C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı -3000 tl
  B sınıfı İş Güvenliği Uzmanı - 5000 tl
  A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı -8000 tl

  Yukarıda belirtilen ücretler taban fiyat olarak belirlenmiştir.tehlike sınıfları artmaya ve işletmenin büyüklüğüne ve faaliyetlerine göre yapılacak çalışmaların sonucunda alınan risklerle doğru orantılı olarak artırılacaktır.

  Bu ücretlendirme daha çok OSGB lerde yada işletmelerde tam zamanlı olarak çalışmak isteyen meslektaşlarımız için piyasa şartları gözüne alarak belirlenmiştir.


  Tehlike sınıfı,Çalışan sayısı sonucunda belirlenen çalışma saatleri ücretlendirmesi için yakın zamanda bir tablo oluşturmaya çalışıyoruz.En derin Saygılarımla

  Levent KAVLAK

  İSAG-İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği

  Yönetim Kurulu Başkanı

  www.isag.org.tr
  www.facebook.com/groups/leventkavlak
  www.facebook.com/leventkavlak1
  www.twitter.com/leventkavlak1
  www.linkedin.com
  leventkavlak@hotmail.com
  Gsm:532 232 91 05

   
  Irfan Goksu, didem27, Dog.klyc ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 17. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  oda çalışmanız var mı? levent bey
  bilgilendirirseniz memnun oluruz.
  saygılar

   
 18. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  TÜİSAG-BAŞKAN Levent KAVLAK beyin verdiği taban fiyatlar gayet yeterli ve uygulanabilir olduğunu düşünüyorum ... tüm meslektaşlarımın bu taban fiyatlara bağlı kalması hepimiz için hayırlı olacaktır...

   
 19. MNG

  MNG Guest

  Levent Bey Merhaba,

  İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamalarına dönük çabalarınızı takdirle izliyoruz.Yeni bir meslek birliğinin oluşumun kolay olmadığı günümüz şartlarında,sektöre ve meslek çalışanlara dönük benzer bir takım farklı grupların da benzer çaba içinde olduklarını görüyoruz.Bu çalışmaların doğru ve samimi amaçlar için olanlarını destek vermek hepimizin görevi olduğunu düşünüyoruz.

  Bildiğiniz gibi meslek örgütleri (odalar,birlikler..vb) ticari amacı olmayan, en başta ülke yararını temel ilke edinmiş,üyelerinin mesleki gelişimlerini destek veren,özlük haklarını koruyan yasal zeminde tanımlanmış meslek örgütleridir.

  Kısacası etkin bir bir meslek oluşumundan söz etmek için yasal zemin temel koşuldur. Günümüzde yasal zeminde örgütlenmiş meslek odalarının mevcut hakları antidemokratik biçimde gasp edilirken bunu sorun nasıl aşılabilir?

  Diğer önemli bir sorun,bildiğiniz gibi bu tür oluşumlar ne yazık ki, asalaklığı meslek edinmiş bir takım kişi odakların hedefi haline gelmektedir.Bu yapılar zamanla babadan oğula imtiyaz devreden kirli ittifakların odağı haline dönüşmektedir.Bu hastalıklı yapının oluşmaması için gerçek anlamda çağdaş, demokratik ,bilimsel ve evrensel değerler sistemini benimsemiş bir yapıyı nasıl oluşturabiliriz?

  Özetle yukarıda belirtilen soru ve sorunlara ilişkin ortak aklın metodik çözüm önerilerini platforma taşıyabilirsek her halde sonuca daha kolay ulaşırız diye düşünüyoruz.
  Sevgi ve saygılarımızla,

   
 20. Ömer avcı

  Ömer avcı TÜİSAG Üyesi

  Levent bey çalışmalarınızı saygıyla izliyoruz.

  En kısa zamanda isg uzmanları adına oda kurmalı buraya kayıt edilerek piyasaya bu fiyatlardan aşağı olmamak kaydıyla atama yapılmalıdır ..

  Elimizin güçlü olması adına Türkiye cumhuriyeti adına kaliteli hizmet vermek mesleğimizde gelişmek adına bu oluşumu ortaya koymamız şart olmuştur.

  Ben eminimki bütün uzmanlar isg odası altında toplanmaya hazırdır.

  Saygılarımla.

   
  deryayran bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica