Duyuru I S A G Iş Güvenliği Uzmanlarının Taban Ücretlerini Belirliyor

Konu, 'İSAG Derneği Hakkında Bilgiler' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Ali Bey siz gönlünüzden geçenleri yazmışsınız eyvallah, gel görki savci ve hakimler bizim mantigimizla düşünmüyorlar.
    Savci bana hiç bu isyerinde kac aydır çalıştığımı sormadı. Bilirkişi bile meslektasimiz olduğu halde ayda yarım gün ziyaret yaptığımı, kisa süredir isyerinde çalışmaya başladığımı ve hatta isg açısından hazırlamış olduğum evrakları kaale almamış.
    Kısacası savcı ve hakimin eline düşen arkadaşlara Allah yardım etsin. Onların 2 dudaginin arasinda geleceğimiz.
    Benim tek tavsiyem yaptığınız çalışmaların hepsinin isveren imzali suretlerini saklayın muhakkak. Tek kurtuluşumuz bunlar.

2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Dostum bu işin rakamı bence 1000-1200 civarıdır şu an için.. bu rakamlarda teklifte bulun..
    ama çok gelecektir vatandaşlara.. çünkü çalışma saatlerimiz çok az.. ben 95 kişilik çok tehlikeli sınıfı 1000 e kabul ettim.. aslında o da 1500 -2000 arasıdır.. ama iş veren 1000 e bile zor razı oldu..
    şimdi sen 1200 dür bu işin rakamı, ama sizin için biraz indiririm diyebilirsin.. baktın olcak gibi değil, bence 800 en ineceğin dip rakamdır..
    zira yukarda da bahsetmiştim.. 200 e tehlikeli sınıf 28 kişi anlaşmış OSGB.. biz 800 teklif çektik.. ama doktor da içinde..
    650 ye kabul etti işveren.. neden biliyormusun? çünkü 1 sene boyunca igu bir kere hkeim bir kere gelmiş.. dahada gelmemiş.. her ay boşuna 200 ödedim diyor iş veren.. uyanmış.. 6331 in 4 üncü maddesi seni bağlar. alırlar içeri valla dedim..
    500 dedi adam.. yok dedim.. 700 den aşa olmaz..
    sonra aramış 650 demiş bizimkilere.. tamam dedim olsun.. ama unutma, hekim ve igu birlikte bu fiyat. şimdi sen ne kadar isticen onu düşün.. ::ok::

şevkiirge bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum bunlar gönlümden geçenler değil inan ki.. bende müfettişlerden öğreniyorum bunları..
    diğer yandan kimse sana kaç zamandır burada çalıştığın ısormaz tabi.. müfettişte dikkate almaz.. sen bir kaza olduunda savcılığa vereceğin savunma dilekçende göstereceksin herşeyi..onlar tabi seni sorgulayacaklar.. görevleri bu..
    ama inan bana, 6 ay içinde bakanlığa bildirmedin die suçlu olmazsın.. ama 6 ay sonra bildirmezsen savunacak birşeyin kalmaz..

diğer taraftan 6 ay içinde düzeldi düzeldi, düzelmezse bas istifayı git.. ben öyle yapıcam.. öncesinde bişi olursa alla korusun, evraklarım var. defter benim elimde.. iş verene imzalatıyorum tabi herşeyi..
    şimdi en kısa zamanda risk analizini tamamlicam ve imzalatıcam.. eğitimlere başladım.. 16 kişilik risk analiz ekibi oluşturdum.. benim göremediğim riskleri bana iletecekler.. 12 ocağa kadar risk analizini tamamlayacağıma dair evrak var. öncesinde bişi olursa defterte yazılı zaten.. e postalar var yolladım bir sürü.. vs. .vs..
    Alla korusun. zaten bişi olmasın.. kimsenin başına bişi gelmesini istemem.. gelincede ben bu işte sıyırim de nolursa olsun diyemem demem.. Benim iş veren yapacağını söylüyor. Ancak laf var icraat yok.. dediğim gibi.. 6 ay sonra basar giderim. öncesinde de savunmalarım hazır.. Umarım bişi olmaz.. kimsenin saçının tek bir teli bile kopmaz..
    umarım hiç bir igu arkadaşımın başına gelmez..

4. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşın kendini iyi pazarlamalı.. 350 ye bu işi yapan size yeterince destek olmayacaktır.. 1 senede 1-2 kere uğrar.. ondada sizin riskleri görmezden gelir.. sizi daha büyük sorunlar bekleyebilir.. ucuz etin yahnisi yenmez.. bence iyi düşünün desin..
    biraz mücadele şart.. kendini doğru anlatmak şart..
    işin kötü yanı, igu olmak yetmiyor, birazda pazarlama bilmek lazım ne yazık ki :düşünceli:

5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Sana çok ciddi geçmiş olsun... peki bu kaza ne zaman oldu? dava ne kadardır sürüyor?

6. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Dostum tesekkur ederim. Allah kimsenin başına vermesin. Ağustos ayının basinda oldu kaza, davanın seyrinden haberim yok, eylül ayından sonra o firmayı bıraktım çünkü diger santiyeleribde de aynı sıkıntılar devam ediyordu. Tek bildiğim şantiye şefi arkadaş asli kusurlu olarak yargilanacak, firma sahipleride tali kusurlu görünüyor.

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  7. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum dediğim gibi.. sen 6 ay sonra bunu yaşasaydın bence daha zor durumda düşerdin.. Dediğim gibi.. bizler dikkat edersek bişi olcanı sanmıyorum işalla.. ama asla riske girmemek lazım.. 6 ay dan sonra iş yeri sahibi çözüm bulmuyorsa kaçmak gerek.

aslında bakanlık bence iş güvenliği uzmanlarının kimliklerini gizleyerek durumu bildirmelerine izin vermeli..
    teftişe gelen müfettiş simultane gelmiş gibi davranmalı.. eğer öyle olursa bizler daha rahat oluruz sanki.. neden öyle yapılmıyor anlamış değilim..

8. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Arandığında "günah keçisi" bulmak için. Hem işverenin gazını hem de işçinin gazını almak için:k_karışık:. Sizin dediğiniz gibi olursa işveren şişer :)

9. şevkiirge

şevkiirge TÜİSAG Üyesi

Ali bey tesekkur ederim.su an calistigim isyerim icinde bu fiyat makul mu?is veren osgbden hizmet aliyordu.ama memnun degil, bundan dolayi bana teklif etti, ben de yaparim olur dedim yalniuz fiyat konusmadim,mekanik servis ve boya kaporta olarak 2 ayri sirket var,bu ikisinin calisan sayisi 70 kisi civari

10. Şevket Terzi

Şevket Terzi TÜİSAG Üyesi

merhaba, tam zamanlı C sınıfı İSG uzmanı ücret aralığı nedir acaba? illa ayda 1 kere 2 kere uğrayacağımız bir yerde mi çalışacağız ben tam zamanlı çalışmak istiyorum bu işi gerçekten kazayı cahilliği işgüzarlığı engellemek için yapmak istiyorum tam zamanlı çalışmak için kapı kapı gezecek miyim veya sırf uzman olmak için uzman olmuş kapıya gelmiş bana 500 ver yeter abi deyip insanların ölmesine yaralanmasına sebep olacak insanlar benden daha mı öncelikli işe alınacak bu mesleği tercih ettiğim için pişman değilim seve seve yapacağım insanları bilgilendireceğim ancak nasıl olacak bu?

11. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Bizler uzman olarak ne zaman birlik olur sözümüzü geçiririz o zaman bazi olumsuzluklar düzelmeye başlar hem maddi hem manevi. Bugünün sartlarinda bu kafayla bizden bir cacık olmaz maalesef.

Aliossss ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  12. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

2500 den başlar 4000 e kadar gider ama dahada altına çalışıp piyasanın içine eden uzmanlarda var.

13. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum tam da ikna olacak iş veren bulmuşsun.. öncelikle memnun değil diyorsun bak.. işte bu durumda ona memnun olacağı hizmeti vereceğini ve risklerini alacağını yoksa kendisinin risk altında olduğunu söylemelisin..
    800-1200 arası bir rakama ikna et derim.. 800 den aşağı asla olmamalı.. üstü aldığın her rakam senin hakkın..

14. İsmailDEMİR

İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

Az tehlikeli, 140 çalışan olan yere , iş güvenliği uzmanı hizmeti için 300 TL teklif ettiler. Piyasada çalışan OSGB arkadaşlar iyimisiniz. Aklınız başınızdamı.

volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
  15. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

ismail bey şikayet edin bence çünkü sözleşmesiz çalışan çok var o fiyata ölümüne zarar eder çünkü. sözleşme yapmadan her ay danışmanlık diye fatura keser sorumluluğu filan olmaz

16. Nurhayat Kocabaş

Nurhayat Kocabaş TÜİSAG Üyesi

Tabip Odasına dahil bir İsg odası olabilir.

17. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Sayın "fimrek", Avrupa ülkelerindeki isg uygulamaları, ig uzmanlarının durumları ilgimi çekiyor. Sözlerinizden avrupada bu işleri devletlerin organize ettiği, ig uzmanı, ih, diğer sağlık personeli ücretlerini, statülerini devletin garanti ettiğini anlıyorum.
    Bu konularla ilgili bir dayanak, doküman var ise paylaşmanızı rica ederim.

18. Aliossss

Aliossss TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu ücret konusunun standartlasmasi ile ilgili hususta, veterinerlerin durumunun da incelenmesi gerektiği taraftarıyım. Onların da bir taban fiyat belirleme durumları var. Ancak bir veteriner ile konuşsanız onların problemlerini dinlerseniz çözümün taban fiyat belirlemede olmadığını göreceksiniz. Onların da işvereni çiftçi hayvanci kardeşimiz... Yani bu isg yönetimi devlet eliyle olmadığı sürece ister oda olsun ister dernek ister vakıf hiçbirisi çözüm değil. Ne zaman ki csgb bu işi eline alır da kendisine bağlar yönetimi kendisinde ücreti de işverenden o tahsil eder ise olur. Yoksa burada havanda şu dovulur...

19. tunaytemiz

tunaytemiz TÜİSAG Üyesi

osgbler fiyatı çok kırıyorlar doktorun yanına igu yu eşantiyon verenler bile var gerisini siz hesaplayın artık.

20. AdemYAŞAR

AdemYAŞAR TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bence bizim kendi içimizde bir karar vermemiz gerekli ücretlendirme konusunda bence bu işi ek iş olarak mı yapacaksınız. Yoksa hakkı ile mi yapacaksınız.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica