Duyuru I S A G Iş Güvenliği Uzmanlarının Taban Ücretlerini Belirliyor

Konu, 'İSAG Derneği Hakkında Bilgiler' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Daha kötüsünü de gördüm/duydum :)

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

tamam işte.. şimdi oldu.. o zaman normal.. bende benim 1500 almam lazım ondan eminim.. zaten patrona söyledim ben.. 1500 normali. sizin için özel 1000 yapıyorum diye.. ama gerçekten az ondan eminim. fakat önemli değil. Ben hastane de çalışmak istiyorum. ilk etapta bu önemliydi benim için.. malum tecrübede önemli. ::ok::

diğer taraftan perşembe çok tehlikeli bir yere görüşmeye gittik. doktor dahil başka yerden 600 + kdv teklif almışlar.. OSGB den.. inanmadım.. 12 kişi, zaman zaman 50 ye çıkıyorlarmış. 600 mümkün değil. yalan söylüyorlar.. doktor ve ig, 12 kişi, elektrik işi ve çok tehlikeli. üstelik şantiyelerde çalışıyorlar. elektrik işi. ve istanbul dışında şantiyeleri var.
    kabul edilebilir değil. bizim hastane patronu OSGB de kurmak istiyor. ilk iş, kabul edelim diyor ama ben handikapları anlattım.
    şimdilik başka bir OSGB ye işi verin dedim sıyırmak için.. bir OSGB bulmuşlar, 600 olur ama 800 olursa daha iyi demiş.. pes..
    bu iş için 1200 den aşağı çalışmak bence saçmalık.. hem doktor, hem ig bu fiyata dahil.. aşası kurtarmaz ki iş çok tehlikeli.. ::ok::
    bakalım yarın bi daha konuşucaz.. ben direnicem 1000 civarı fiyat vermek için.. ::ok::

Fatih YEDİC bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar size bir bomba.. 18 kişi, tehlikeli sınıf, 200 TL. İGU, doktor ve yardımcı sağlık personeli hizmeti..
    nasıl fiyat? memnun değillermiş OSGB den.. nasıl olsunlar.. kim uğrar ki onların dükkana.. rakam komik ötesi..
    ben 720 TL rakam vericem hepsi için.. bakalım..::ok::

4. güneş doğan

güneş doğan TÜİSAG Üyesi

Gunaydin.sizin OSGB mi var?

5. Fatih YEDİC

Fatih YEDİC TÜİSAG Üyesi

Hepsi derken, ortam ölçümleri periyodik kontroller, sağlık kontrolleri filan dahil mi ?

6. mehmet yaşar göloğlu

mehmet yaşar göloğlu TÜİSAG Üyesi

Lütfen hekimler kadar dirayetli olun akıl verdiğimiz çalışanların bir çoğu İSG uzmanlarından fazla maaş alıyor
    1.Kendinizi ucuza satıp rezil etmeyin her mesleğin bir saygınlığı olmalı
    2. OSGB ler birbirini batırmak için uğraşırken arada olan uzan arkadaşlara oluyor yanılmıyorsam
    3.Uzmanların özellikle çok tehlikeli sınıfta çalışma süre ve şartları komik hala düzeltme yapılmadı göçmeden görebilecekmiyiz merak ediyorum
    Saygılarımla

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  7. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

yok bende OSGB yok.. ben bir hastaneye bakıyorum. hastane sahibi OSGB kurma aşamasında..
    iş yeri hekimi var, yardımcı sağlık personeli var. yardımcı sağlık personeli pazarlama yapıo. müşteri buluo.. bende gidip görüşmeler yapıyorum.. OSGB kurulana kadar bu şekilde ilerliyruz.

200 vermişler, doktor, igu, yardımcı sağlık perosneli.. dahil
    bugün konuştum. iş yeri sahibi yoktu. çalışanlar igu ve doktor un 1 kere geldiğnii, bir daha uğramadıını söylediler..
    iş veren ile konuşucam.. 200 tl ye bende uğramam.. zaten o paraya yapmam o işi.. 800 demeye karar verdim.. ben, doktor ve sağlık personeli hizmeti. çalışan başına sağlık tarama ve tahliller 40 tl + kdv.
    ortam ölçümleri vs.. vs.. yok tabi.. onları yaptırırlarmı iş verenler ondanda emin değilim.. :hayır:

Last edited by a moderator: 23 Aralık 2014
  8. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum çok tehlikeli sınıfta çalışıyorum.. hastane.. aylık çalışma sürem 19. ayın kaçı, 30 saati geçtim.. dahada gidicem.. ay bitene kadar 45-50 saati bulurum..bizzat gitmem önemli değil.. evde orda burda masa başında geçirdiğim zamanı hesaplamadım bile.. önemli deil.. iş görülsün.. düzgün olsun
    bugün yeni hastane müdürü ile baya bi kapıştık.. basınçlı kaplarda ce ve at belgeleri olmasın die pazarlık edio.. benle ne edion, benmi koydum yası demekten dilimde tüy bitti..

iş kolay deil.. denetim şart.. devlet denetlemedikçe biz başarı sağlayamayız..

9. mehmet yaşar göloğlu

mehmet yaşar göloğlu TÜİSAG Üyesi

Kardeş senin rakamlarla iş veya başka işş yapanlara hatırlatıyorum hala anlayabilecek durumları varsa! çağırıldığımız bir yerde 30 yaşlarında bir arkadaş kaza sonucu sakat kalmıştı ilgili aylarca işyerine bakmamış/bakamamış.....
    ilgi :yok
    ölçüm falan : yok
    yazışma : yok
    raporlar :yok
    İkaz : yok
    Uyarı : yok; yokları yazmaktan bıktım anlayan gerisini yok ve kes yapıştır olarak tamamlasın
    bu kadar paraya bu kadar dersin. Dersinde uzman arkadaş kendine sorulduğunda ne diyecek merak ediyorum!
    Tam zamanlı 217 saat mesai ve fazla mesaiye izin verenlere soruyorum 100 ve 120nci saatlerden sonra uzmanınızın saksı sıcaklığı kaç derece olur bakın buda bi uzman/uzmanlık sorusu bu adam ne zaman yer içer uyur ihtiyaç görür vs.
    Saygılar

10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

hangi rakamlara? benim rakamlar derken 200 tl yi mi 800 tl yimi kastediyorsunuz nedir anlamadım inanın ki?

11. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

o 200 tl ye anlaşan arkadaşların isg katip üzerinden sözleşme yaptıklarına inanmıyorum.Olamaz böyle bi fiyatlandırma çünkü

12. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar burada boş yere tartışıyorsunuz, istediğiniz kadar taban fiyat belirleyin aramızdan 3 5 açgözlü bencil insan yada OSGB çıkıp sizin taban fiyatınızin altına girecek. Uzmanları kimsenin adam yerine koyduğu yok. Isg açısından işin %90 ını uzman yapar, parayı hekim kazanır, kaza oluncada savcı uzmanı alır içeri. Pratikte olan bu, hayal dünyasında yaşamayın lütfen. Biz maden mühendisleri ve oda olarak Teknik Nezaretcilik ücretlerini yıllardır bir standarda sokamadik. Taban fiyatlar belli ama piyasa yarı yarıya daha düşük maalesef. Bu işi ancak devlet çözer ama onlarında umrunda değil bizim çalışma koşullarımız.
    Benim Nacizane tavsiyem işyeri hekimliğinin kaldırılması (zaten iş yapmiyorlar), saglik muayene ve rapor işinin devlet eliyle yapılması ve sonuçta işverenin en buyuk gider kalemi azalacagindan dolayı uzman maaşlarının yine devlet tarafından güvence altina alınması olacaktır. Böyle olunca isverenler uzman maaşını artık çok görmezler.

13. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Bu 6 ay işi hikaye arkadaşlar. Benim ayda yarim gun gittigim bir insaatta 4. Ayım bitmisken ölümü iş kazası oldu ve 72 yasindaki Bilirkişi Amca beni tali kusurlu buldu. Olayın ilginç tarafı kaza ile ilgili öngörümun oldugu raporu kaale bile almamış amcam. O yüzden üçü beşi yok bu işin, elimdeki belgeler olmasa 2 yıl ceza alacaktım anlayacağınız.

14. baki karaman

baki karaman TÜİSAG Üyesi

hakan Arkadaşım ne kadar maddi ceza verildi. Kim nasıl ödedi. Bu arada öderken işveren İGU adına ödenmiş gibi mi gösterdi?

15. kemalx

kemalx TÜİSAG Üyesi

6 ay işi züğürt tesellisi gibi bir durum arz ediyor.Normalde inşaatların birçoğu yaklaşık 1-1,5 yıl sürüyor.İş kazası olduğunda 6 aylık süre yerine baktın iş güvenliğinde sıkıntılı bir durum vardı bu durumu yetkililere bildirseydin yada istifa etseydin denir.Sonuç alamadığın zaman istifa ederek durumu Çalışma Bakanlığına bildirmek en doğru hareket olsa gerek.Ancak bu işle uğraşan kişiler aman para kazanıyorum sesimi çıkarmayayım gibisinden bir düşüncesi var.İş kazalarında bir İş Güvenliği Uzmanı değil İşyeri hekimi de sorumlu diye bir durum var.

16. şevkiirge

şevkiirge TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba, 70 kişilik tehlikeli bir iş yeri için igu olarak ne kadar bir fiyat teklif etmeliyim. kişi olarak nasıl hesaplarım.yardımcı olur musunuz

17. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Öncelikle hikaye olsaydı bence sen yine içerde olurdun.. içerde olmadığına ve ceza almadığına göre 6 ay doğru demektir..
    eğer ilk 6 ay çalışıp, iş verene gerekli uyarıyı yapıp, hala bişiler düzelmediyse, ardından iş sağlığı güvenliği genel müdürlüğüne bildirmeyen yada istifa edip gitmeyen ne kadar rapor yazsada uyarı yapsada içeri girer ve çıkamaz.
    kim kimseden 6 ay dan önce bir işyerine çeki düzen verebileceğini söylemesin.

şunu sorarım size, 6 ayı geçtikten sonra, işveren düzeltmezse bişileri, iş güvenliği uzmanı onua defalarca bile uyarsa, genel mdürlüğe bildirmediği için suçlu mu değil mi? zaten risk analizleri yapılmış ve onlarda riskler belirtilmiş mi? belirtilirken zaman tanımamış mı? ben 40 gün oldu, daha risk analizine başlayamadım.. başlicam, eksikleri gidermek için 2 yada 3 ay zaman tanicam.. o arada kaza olursa içeri mi giricem? e ne yapsaydım.. ayda 19 saat çalışma zamanım varken ne beklenebilirki benden yada bizlerden?
    bu ay 19 saat çalışmam lazım ken, 50 saatimi iş yerinde geçirdim ben.. çalışanlarda şahit.. siz çalıştığınızı gösterin, ispat edin yırtarsınız.. yok 6 ay geçer, hala bişiler düzelmezse, ve genel müdürlüğe bildirmediyseniz her an içeri girebilirsiniz.. herşeyi tam anlamı ile doğru bile yapsanız, içerden çıkmak mümkün olmaz kanaatideyim..

18. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

kimse kimseden 6 ay dan önce bir işyerine çeki düzen vermesini istemesin. bu mümkün değil..

not: düzeltme

19. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Baki Bey dava henüz sonuclanmadı, ben elimdeki belgeler sayesinde takipsizlik aldım. Ama bildiğim kadarıyla isveren rahmetlinin ailesi ile anlaştı ve maddi olarak destek oldu, tazminat davası yok sadece kamu davası devam ediyor su an.

FEİ, Ali Üstün ve baki karaman bu yazıya teşekkür etti.
  20. Execute

Execute TÜİSAG Üyesi

Az tehlikeli işletme 100 kişi çalışıyor, mevcut isg uzmanı bireysel ve 1200 tl alıyor. İşverene 2. bir bireysel isg uzmanı 300 tl teklif ediyor !!! İşveren uzmanını arayarak fiyat kırmasını teklif ediyor, çalışan uzmanda mırın kırın edip 750 tl ye iniyor. 2. uzman işi aldımı diye sorarsanız ? Hayır alamadı, iş veren fiyatların daha da inmesini bekliyor. Hatta diyor ki adama 2 sene boyunca kaç bin lira para verdim boşuna, şimdi hergün kaç kişi kapıma geliyor, daha ucuzunu bulayım onunla çalışacam.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica