Duyuru I S A G Iş Güvenliği Uzmanlarının Taban Ücretlerini Belirliyor

Konu, 'İSAG Derneği Hakkında Bilgiler' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. o.esme

o.esme TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar orhan hc arkadaşımız teknik öğretmen olduğumdan eğitimde verebiliyorum dedi teknik öğretmenler egimci sınavına girmeden eğitimcilik yapabiliyormu

2. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

tekniköğretmen zaten eğitimcidir.eğitimcilik sınavlarında eğitim verenlerin kendiside teknik öğretmendir
    saygılarımla

3. Ali Karakoç

Ali Karakoç TÜİSAG Üyesi

.............
    Hem Kimyager Hem de Kimya Öğretmeni olabilecek bir kişi İş Güvenliği Uzmanı olursa
    İş Güvenliği Kurslarında Eğitim Verebilir mi?

4. dd99ee88

dd99ee88 TÜİSAG Üyesi

hayır veremez sadece A sınıfı olmuş isg uzmanı+ ya formasyonu olucak/yada A sınıfı olarak 5 yıl deneyimi olucak sonra CASGEM nin actığı 40 saatlik eğiticilerin eğitimi belgesini alıcak sonra sistemde tanımlanıcak ondan sonra bu eğitimi verebilir..... dışardan alınan eğiticilerin eğitimi belgesi bu iş için yeterli ve gecerli değildir !!!

5. osmannn

osmannn TÜİSAG Üyesi

Gerçekten tebrik ederim. Çalışmalarınızdan dolayıda teşekkür ederim. Yorumlar da tam biz uzmanları anlatıyor. OSGB ler A sınıfının saatini 30 TL gibi komik bir rakam veriyor. artık ayaklar altına alınmaya başladı bu iş. birileri el atmazsa uzmanlar para makinesinden farklı görünmeyecekler. Allah sonumuzu hayretsin

6. Merve

Merve TÜİSAG Üyesi

İş yeri hekimlerinin ücret tarifesi nasıl işliyor?

7. çigdemdemir

çigdemdemir TÜİSAG Üyesi

Merve Hanım işyeri hekimleri 1 saat için net 100-130 tl alıyorlar.

8. gülhan_

gülhan_ TÜİSAG Üyesi

tam zamanlı çalışıyorum bu çizelgeye göre 9000 lira almam lazım bu tutarlar çok afaki olmuş bence

Hiç bir şirketin bu tutarları ödiyeceğini sanmıyorum işin aslı sadece bu tuarların altında kimse çalışşmıyorum gibi bir toplu uygulama yaparsa

belki sonuç alınır yoksa imkansız

Last edited by a moderator: 2 Haziran 2014
  9. Genco

Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Umarım bu çalışmalar bir sonuca ulaşır ama pek umutlu değilim. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

10. osmannn

osmannn TÜİSAG Üyesi

Bu işi artık ayaklar altına almaya başladılar

Bugün bir şantiyenin kontrol mühendisi arıyor, hemen gel. gelemem çok uzak ayda bir defa gdiyorum normalde. bastı fırçayı bende sizinle çalışamam dedim. sözleşmeyi iptal ettim. böyle bir hakkım var mı onuda bilmiyorum. aydınlatırsanız sevinirim

ücret konusunda da zaten dipte. verdikleri az bir ücretle azarlama gereği duyuyorlar

bence bu fiyatlar sadece havada kalıyor. kimse bu fiyatları vermiyor. birisi gelip daha düşük fiyat verip geçiyor

Ben o arkadaşınıza ne diyeceğimi bilmiyorum. o kadar riski nasıl almışlar insaf doğrusu.

11. spider

spider TÜİSAG Üyesi

Ücretlendirme konusunda bir disiplin olması lazım. Bakım muhasebecilere odanın belirlediği fiyat budur diyorlar ve taban fiyat koyuyorlar. Çoğu da uymaya çalışıyor. Böyle olmalı. tabi önce odamızın kurulması lazım.

12. osmannn

osmannn TÜİSAG Üyesi

Sonuçta tecrüb dediğiniz çalışarak kazanılır. devlet durmadan yükselme sınavı yapıyor. para almak toplamak için ne vereceğini şaşırdı. uzmanlarda haklı adam giriyor ve sınavını geçip belgesini alıyor. bu konuda devletin önlem alması lazım. yarın bugün milletin tepesine binecek. iyide kardeşim olayı bu seviyeye çıkartan ben miyim? neyin hesabını soracaksın?

bireysel yapanda var. Adamı kandırıp risk analizi yapıyorlr malesef. bırakın çalışanı olmayanı mekanı görmeden risk analizi yapanları biliyorum. tek katlı asansör yok asansör tamiratı ve bakımı yapılmalı demiş. Allah ıslah etsin

13. İş Güvenlik Uzmanı

İş Güvenlik Uzmanı TÜİSAG Üyesi

Bunu hayata geçirirseniz inanın bize çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz :)

14. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

taban ücret belirleniyor pehhhh kim uyuyor buna ücretler dibe vurdu

15. faruk alkan

faruk alkan TÜİSAG Üyesi

Hetkese merhaba,
    Hekimlerin maaşları hiçbir zaman düşmüyor, nedeni basit; Bu parayı hekimlik yapsalarda kazanıyorlar
    Ancak igu ların böyle bir fırsatı olmayınca az maaşlara razı oluyorlar.
    Bunu aşmanın yolduysa;
    OSGB ler veya işletme sahiplerinin igu SGK ödenekleri takip altında olmalı ve belirlenen asgarinin altında kabul edilmemeli. Ayrıca maaşların ödentisi banka yoluyla olmalı ve dekontlar isg katip e sözleşmer gibi yüklenmeli. Bunun içinden meslek odası şart
    Diye düşünüyorum
    Selamlar

ÖMER ŞAHİN ve Esra Dilge ÖZYURTLU bu yazıya teşekkür etti.
  16. Esra Dilge ÖZYURTLU

Esra Dilge ÖZYURTLU TÜİSAG Üyesi

Bende temmuz da KPSS ye hazırlanıyorum. Bu iş henüz oturmadi ve bizi nelerin beklediğini bilemiyoruz. Memuriyetten istifa edecekler büyük risk alıyorlar . Alacağınız riskler hayatta hep sizi mutlu etsin demekten başka diyeceğim yok ama ben memur olacağım saygilar

17. Guzin

Guzin TÜİSAG Üyesi

Osman bey, yorumlarınızın çoğuna katılıyorum ama ''isg uzmanları OSGB lere muhtaç '' cümlenize pek katılmıyorum. isg uzmanları olmasa OSGB ler olmaz. OSGB de çalışan değilim, bireysel yapıyorum bu işi sizin de dediğiniz gibi sektör de tutunan kalacak, tutunamayan elenecek. geçiş sürecin de sıkıntılı günler yaşıyoruz. OSGB den daha iki aydır hizmet alanlar yüz ekşitmeye başladı, işin ciddiyetsizliği ve sürekli değişen uzmanlardan dolayı...

FUNDA3426, münza, sevgay ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  18. isgsa

isgsa TÜİSAG Üyesi

tek çare bir oda kurulmalı ve iş güvenliği uzmanlarının gerek ücret gerek diğer uygulamalarda bir standart olması gerekiyor.

SemihaY. bu yazıya teşekkür etti.
  19. faruk alkan

faruk alkan TÜİSAG Üyesi

Güzin hanım merhaba,
    Size bir sorum olacak;
    Bireysel olarak firmalarla anlaştığımız zaman, herbir firma adımıza SGK primi yatırması gerekiyormu? Eğer öyleyse bu yatırılan tutar sabit mi yoksa çalıştığımız saat üzerinden mi?
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

20. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

aynen öyle.OSGB lerden alınan hizmette kalite olmadığından vazgeçiliyor.ben bireysel çalışıyorum.hekimle beraber hizmet veriyoruz.

faruk alkan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica