Haber Huhtamaki Türkiye, Ödülünü S O M A'ya Bağışladı

Konu, 'Sektörel Haberler' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Huhtamaki Türkiye, Ödülünü SOMA'ya Bağışladı

  Huhtamaki Grubu, iş sağlığı ve güvenliği konusunda '36 aydır sıfır iş kazası' ile 'Sıfır Kaza Kulübü'nde Platin Statüsü'ne yükseldi.

  Huhtamaki Türkiye personelinin oy birliği ile aldığı ödül, Soma'daki maden kazasından etkilenen ailelerin çocuklarına tüm eğitim yaşamları boyunca destek olacak Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) - Soma Umut Fonu'na bağışlandı. Bu bağış, aynı zamanda, tüm Huhtamaki personeli, tedarikçileri, iş ortakları ve müşterileri adına da yapıldı.

  Dünya çapında 61 üretim tesisi ve 14.400 personeliyle 30'un üzerinde ülkede aktif olarak faaliyet gösteren Huhtamaki, 1997'den bu yana İstanbul'daki fabrikasından Türkiye ve bölge ülkelerindeki müşterilerine hizmet veriyor.

  'İş Sağlığı ve Güvenliği' konusunda önemli çalışmalar yürüten ve birinci önceliği olan Huhtamaki fabrikaları bu alanda en sıkı hedeflere göre değerlendirilir ve ülkeler de bu alanda zorlu bir rekabet içinde yer alıyor. 'İş Sağlığı ve Güvenliği'nde mükemmel performans gösteren ünitelerin çalışanları, 'Sıfır Kaza Klübü Programı' dahilinde Huhtamaki Grubu tarafından ödüllendiriliyor.

  Huhtamaki Türkiye, bu bağlamda, "36 aydır sıfır iş kazası" ile çalışarak 'Sıfır Kaza Kulübü'nde "Platin Statüsü"ne yükseldi. Huhtamaki Türkiye, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında şu çalışmaları yürütüyor:

  - İş hayatının her aşamasında sürekli eğitim verilmesi,
  - Proaktif risk değerlendirme çalışmaları ile risklerin önlenmesi,
  - Tüm çalışanların katılımı sağlanarak, yaşayan bir Güvenlik kültürünün oluşturulması,
  - İstihdamının ilk gününden itibaren eksiksiz ve düzenli sağlık kontrollerinin yapılması,
  - Yerel ve global bağımsız denetimlerle sistemin sık sık test edilmesi,
  - Üst Yönetimin konuya adanmışlığı ve sıklıkla yapılan değerlendirme toplantıları,
  - Ayrıntılı Acil Durum Eylem Planları'nın hazırlanması ve tatbikatlarla desteklenmesi.

  Huhtamaki Foodservice Avrupa-Asya-Okyanusya İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Eric Le Lay konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

  "İş Sağlığı ve Güvenliği felsefemiz basittir. İşe gelen tüm çalışanlarımız evlerine güvenli ve sağlıklı bir şekilde dönecektir. Her gün bu ilkeyi gerçekleştirmek için çok çalışıyoruz ve çok çalışmaya devam edeceğiz. Bu bağışla, bizim için stratejik önemi olan Türkiye'de kalıcı olacağımızı ve dolayısıyla Türk halkının hassasiyetlerine çok duyarlı olduğumuzu da göstermek istedik. Türkiye ve bölge pazarlardaki müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için Türkiye'deki operasyonlarımızı geliştirmeye devam edeceğiz.".

  Kaynak: http://www.haberler.com/huhtamaki-turkiye-odulunu-soma-ya-bagisladi-6376697-haberi/   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica