Form - Hizmeti Biten Firmanın İsg Dosya Teslim Tutanağı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Form Hizmeti Biten Firmanın İsg Dosya Teslim Tutanağı

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında Nikola Tesla tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Bunu yapıyor musunuz?

 1. Evet!

  oy sayısı 2
  40,0%
 2. Hayır!

  oy sayısı 0
  0,0%
 3. Bilmiyordum :O

  oy sayısı 3
  60,0%
 1. Nikola Tesla

  Nikola Tesla TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar Merhaba,
  Hizmet verilen firmalarda yaptığımız dökümanlar, evrakların bir kopyasını OSGB klasöründe muhafaza ediyoruz, İSG-KÂTİP sözleşmesi sona erdiğinde hizmet almayı bırakan firmanın OSGB de bulunan kopya klasörünü hizmet verdiğimiz firmaya teslim etmemiz gerekiyor ve birçok işletme bu hatayı yapıyor ve teslim etmiyor ilgili maddeyi aşağıya yazıyorum ve dosya teslim formunu ekte paylaşıyorum. Hizmeti sonlandıran firma bizim teslim ettiğimiz klasörü yeni anlaşacağı OSGB'ye vererek hizmetini sürdürmesi gerekiyor.

  "Artı yönleri eksi yönleride var tabi, yarın birşey olduğunda çıkarıp vereceğin bir bilgi kalmıyor arşivinde, sende diyorsun bak benim teslim tutanağım, tüm kopyaları verdim ben! Ne kadar kurtarır bilmem ama ben demiyorum kanun diyor."

  İlgili Madde: İş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunmak üzere OSGB’lerce görevlendirilen işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı tarafından saklanması gereken onaylı defter suretleri, (Ek ibare:RG-18/122014-29209) yıllık çalışma planı ve yıllık değerlendirme raporu suretleri ile çalışanlara verilen iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine dair kayıtlar OSGB arşivinde tutulur ve istenmesi halinde denetime yetkili memurlara gösterilir. Kendilerinden talep edilmese dahi, sözleşme süresi sonunda bütün kayıt ve dosyalar OSGB’lerce işverene teslim edilir.


   

  Ekli Dosyalar:

  Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 2. Serhat ÖZCAN iS

  Serhat ÖZCAN iS TÜİSAG Üyesi

  Kanun bunu diyor evet ancak dediğiniz gibi olası bir durumda elinde belge kalmıyor.Çözüm olarak çift evrak düzenliyoruz.Yani iş bitince bi dosya zaten kendi arşivlerinde olduğundan bizdekini teslim etmemiz gerekmiyor.

   
 3. eren-ahmet

  eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar merhaba,

  tespit öneri defter suretlerinizi vermenize gerek yok zaten aslı işverende kalan ana defterde mevcut
  defter suretleri sizin için yeterli olabilir tabii burda diğer sorun defteri layıkıyla ve verimli doldurabildiyseniz yeterli olur bildiğiniz gibi bazen işveren veya yönetimin baskısıyla deftere her şeyi yazamıyoruz o zaman defter suretinin sizde kalmasının bir anlamı kalmaz

  diğer bir çözüm önemli gördüğünüz belgelerinizi vermeden önce taratarak kendinize ait hard diske kopyalamanız olabilir

     

   
 4. Nikola Tesla

  Nikola Tesla TÜİSAG Üyesi


  OSGB de bulunan tüm kayıtlar diyor. Kendiniz tarayarak bir kopyasını alabilirsiniz.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica