Haber " Hijyen Eğitimi " Almayan Esnafa Uyarı - Samsun

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  "Hijyen Eğitimi" Almayan Esnafa Uyarı

  1.jpg


  Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler, 5 Temmuz 2014 tarihine kadar ‘hijyen eğitimi’ almayan esnafa cezai yaptırımlar uygulanacağını söyledi.

  Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından verilen belgeye sahip olmayan çok sayıda esnafı 5 Temmuz tarihinden sonra cezai yaptırımlar bekliyor. Samsun’da Halk Eğitim Müdürlükleri tarafından 8 saatlik bir sürede verilen hijyen eğitiminde bu zamana kadar 618 kurs açılırken, bu kurslara 21 bin 115 kişi katıldı. Eğitimler sonrasında 17 bin 882 kişi belgeyi aldı.

  38 bin üyesi bulunan Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler, “Daha önce odalarımıza sözlü uyarılar yaptık. Ama ‘hijyen eğitimi’ kursuna gitmeyenler var. Bu kurs 5 Temmuz 2014’te son bulacaktır. Hijyen eğitimini yaptırmayanlar çok büyük sorumluluklar içerisinde olacaklar, cezai yaptırımlar var, dükkan kapatmaya kadar gidiyor. Bu ciddi bir olaydır. Odalarımız kendi üyelerine de bildirim yaptılar. Bizler de odalarımıza bildirim yaptık ama yine de kurslara katılım çok güzel herkes belgelerini aldı. Örneğin Berberler Odası, tamamı yaptı. Lokantacılar Odası, tamamına yakın bitirdi. Tabii ki yaptırmayan odalarımız veya şahıslarımız var. Şahıs bazında da başvurulabiliyor, odalar bazında da başvurulabiliyor. Bu yüzden 5 Temmuz’a kadar tüm Samsun’daki hijyen eğitimine katılması gereken kişilerin katılmalarını istiyoruz” dedi.

  Kaynak: IHA   
  uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica