Makale : Hijyen Amaçlı Klima Santrallerinde Belgelendirme Standartları Ve Gereklilikler

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hastanelerde verilecek hijyen hizmetlerinin kalitesi, hizmet alanlar için apaçık bir ön koşuldur. Bu nedenle hastane koşullarından kaynaklanan ve hastane enfeksiyonları olarak adlandırılan enfeksiyonlardan kaçınmak için özellikle iklimlendirme koşullarının da aynı özenle denetlenmesi gerekliliktir.

Cerrahi müdahaleler sırasında yaranın, hastanın kendi florası (endojen enfeksiyonu) ile ya da cerrahi personel gibi harici kaynaklardan patojenler ile (ekzojen enfeksiyonu) kirlenme riski oldukça yüksektir.

Hastane havalandırma ve iklimlendirme sistemleri yardımıyla, havadaki patojenlerin yaraya girişinin azaltılması veya engellenmesi, vazgeçilmez standart bir uygulamadır. Bu sistemler, son derece temiz ve sıcaklık+nem koşulları dengelenmiş hava akımı ile patojenleri yaradan uzak tutmak, en azından azaltılmış bir konsantrasyon miktarına getirmek için tasarlanmıştır.

Temiz hava ile iklimlendirme, hastanelerden başka gıda uygulamaları, ilaç üretim endüstrisi ve bazı sağlık dışı proses uygulamaları için de son derece gereklidir ve yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yazının devamı ve pdf formatı ekte yer almaktadır.

TESISAT_MARKET_20161101_32.jpg TESISAT_MARKET_20161101_33.jpg TESISAT_MARKET_20161101_34.jpg TESISAT_MARKET_20161101_36.jpg

Ekli dosyalar

• Hijyen Amaçlı Klima Santrallerinde Belgelendirme Standartları Ve Gereklilikler.pdf
    947.3 KB · Görüntüleme: 20
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.