Haber " Herşeyden Önce Can Güvenliği "

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  " Herşeyden önce can güvenliği "
  Gürsu Belediyesi' nce yürütülen iş güvenliği çalışmaları kapsamında, belediye personeline eğitim verildi.

  hbr.jpg
  6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu esas alınarak, Gürsu Belediyesi' nce yürütülen çalışmalar kapsamında, sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşması, iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenebilmesi için personel bilinçlendirilmekte.
  Gürsu Belediyesi İş Güvenliği Birimi' nce, öncelikli öneme sahip risk ortamlarında çalışan personele yönelik düzenlenen eğitimde, işin her safhasında kullanılması gereken koruyucu donanım malzemelerinin önemi vurgulandı. Eğitimin ardından, yapılan işin özelliğine göre, 100 personele, kişisel koruyucu donanım malzemeleri dağıtıldı.
  Belediyemizce yürüttüğümüz tüm çalışmalarda insan sağlığı, güvenliği ve huzuru, bizim için herşeyden önceliklidir diyen Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, " Gürsumuz' un her alanda gelişimini sağlamaya yönelik projelerimizin hayata geçirilmesini sağlayan çalışma arkadaşlarımın can güvenliği de tabiî ki her şeyden önemli. Belediyemizde görev yapan 336 personelin, iş koşullarına göre can güvenliklerini sağlayacak önlemleri almak amacıyla oluşturduğumuz İş Güvenliği Birimimiz, çalışmalarını yoğun olarak sürdürmekte. Benim çalışma arkadaşlarımdan beklediğim, can güvenlikleri için, iş güvenliği konusunda verilen eğitimlere ve koruyucu önlemlere uymalarıdır " dedi.
  Gürsu Belediyesi İş Güvenliği Birimi, çalışma alanlarının risk değerlendirmesi, iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi, iş güvenliği eğitimi, acil durum planlaması ve ilk yardım konularında çalışmalarını sürdürmekte.


  Kaynak: http://www.bursadabugun.com/haber/herseyden-once-can-guvenligi-344144.html


   
  uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica