Herkes Fabrikada İş Güvenliği Uzmanı Ama Çevrede?

Konu, 'Hataları Bul (Pratik yapma alanı)' kısmında HüseyinK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. HüseyinK

  HüseyinK TÜİSAG Üyesi  Bu başlığı açma sebebim; buradaki bir çok arkadaş iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak görev yapmakta,bir çoğu fabrikada gördüğü eksiklikleri çözme çözebilme amacında.. Ama bu yeterli mi?

  Çevremizde de iş güvenliğini ihlal eden o kadar çok olay varki.. Burada uzman olarak ihlali gerçekleştirenleri uyardığımız ve ihlalin neden gerçekleştiğini açıklayalım derim..

  Kendi evimden başlıyayım..Ekteki fotoğrafta asansörle taşımacılık yapan bir firmanın asansörlü merdiveninde ev eşyalarını koyduğu platform korumasız şekilde taşımacılık yapılmasına neden oluyor.. Fotoğrafı çektikten hemen sonra aşağıya inip firma yetkilerini platformun çevresinin malzeme düşmesine sebeb olabileceğini bunu engellemek için platformun kenarlarını kapatmalarının gerektiğini söyledim.. Haklısınız lafını da duydum ama umarım uyarımı da dikkate alırlar ve bir kazaya mahal vermezler..


   

  Ekli Dosyalar:

  deryayran, izmir, Selcen ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK TÜİSAG Üyesi

  bu platformdan eşya çıkması yerçekimi kurallarını ispat etmekten başka bir şey değil.

   
 3. deryayran

  deryayran TÜİSAG Üyesi

  Hüseyin Bey; çok haklısınız..Bu alanın yayılmasını .. İnsanlara benimsetilmesini sağlayacak olan bizleriz. Sadece işyeri değil.. Her yerde elimizden geldiği kadarıyla, bilgimiz dahilinde bu işi sunmak gerekiyor. Hoşça kalın..

     

   
  alix ve Hüseyin KOÇ bu yazıya teşekkür etti.
 4. yusuf.dulda

  yusuf.dulda TÜİSAG Üyesi

  Aman Dikkat... Çevrenizdekiler mesleki deformasyona uğradığınızı düşünebiliyorlar... :))

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica