Hem Mühendis Hem Uzman Olarak Çalışma Şartları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında omertasdemir89 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. omertasdemir89

  omertasdemir89 TÜİSAG Üyesi  Hem çevre mühendisi veya herhangi bir mühendis hemde C sınıfı İSG uzmanı olarak çalıştığınız bir yerden en az ne kadar maaş alınmalı? Fikirlerinizi alabilir miyim.. (4 aylık İSG Uzmanı ve 1,5 yıllık Çevre Mühendisi)


   
 2. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  1200 tl ideal :)

   
 3. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

  Nasıl bir iş kolunda çalışacaksınız az tehlikeli mi yoksa tehlikeli mi bence fiyat işin tehlikesine göre değişir ve en az 1500 - 2000 derim ben

     

   
 4. DERYA

  DERYA TÜİSAG Üyesi

  bence 1200 tl komik bir rakam.2000 den aşağı vermemeleri gerekir bence ki ayrı ayrı 1 çevre müh. vs. ve 1 isg uzmanı alırlarsa daha çok masraf olacağı için firmaya tek bir kişiye hakettiğini vermeliler diye düşünüyorum.

   
 5. Seda DUDU

  Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

  belirtilen fiyatlar hem mühendislik hem uzmanlık yapılacak alanda toplam fiyat mı? Ben de şuanda mühendis olarak çalışmaktayım ve sınav sonucuna göre isg uzmanlığı görevinide üstleneceğim ve bu aşamada maaş artımı talebim için destek arıyorum:) bu arada tehlikeli sınıfta çalışıyorum.

     

   
 6. Seda DUDU

  Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

  malesef işverenler öyle düşünmüyor, bir kişiye tek maaşla ne kadar çok iş yaptırırsa o kadar kar onlar için...

   
 7. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  vallaha asgari ücretle çalışan mühendisler gördüm onun için komik değil ayrıca niye çalışıyorlar vb gibi yorumlarda da kimse bulunmasın. İş bulunuyor mu o kadar kolay evde oturacağına çalışıyorlar. Sistemin saçmalığı universite kontejanlarını artırıp ortaya gereğinden fazla diplomalı mezun konulursa ilerisi için daha kötü günler kaçınılmaz.
   
 8. eddi

  eddi TÜİSAG Üyesi

  Çevre Mühendislerinin oda tarafından belirenmiş brüt ücrete göre alacağı asgari net maaş 1500 tl civarındadır. Yaptığınız iş güvenliği işi eğer sözleşmeliyse her gün için 250-300 tl civarı (çok tehlikeli sınıf için) yok kadrolu olarak bakıyorsanız aylık en az 1000 tl olmalı. Buna göre düşünün diyorum.   
 9. mikrop

  mikrop TÜİSAG Üyesi

  2500 TL uygun derim ben.

     

   
  Aytuğ bu yazıya teşekkür etti.
 10. Seda DUDU

  Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

  mühendis olarak bir firmada çalışıyosunuz. şartlar gereği iş güvenliği uzmanlığı yasal koşulunu yerine getirmek üzere işveren sizi eğitime gönderdi. bu ekstra sorumluluk için maaş artırımı talebinde bulunulur mu? bunun için nasıl bir dayanak gösterilmeli? bu durumda olan arkadaşlar var mı?   
 11. hknnzn

  hknnzn TÜİSAG Üyesi

  sizler öncelikle mühendislik misyonuna sahip insanlarsınız. maaşlarınızı bu kadar komik rakamlar ile telaffuz etmeniz ve ettirmeniz çok yanlış bir durum.Bir mühendis hiç bir şey bilmesee bile bakış açısı ne yaklaşımı ile çalıştığı firmaya vizyon katabilen bir insandır. Öncelikle kendinizi iş verenler önünde bu kadar küçük görmeyiniz. Kendinize günenin ki işveren sizinin firmaya bir şeyler katacağınızı görsün. Bu şekilde bir yere varamazsınız.   
  degiray, tugceguler89 ve Miraç Emre YILDIRIM bu yazıya teşekkür etti.
 12. omertasdemir89

  omertasdemir89 TÜİSAG Üyesi

  doru söylüosun hknnzn kendimizi işverene karşı ezdirmemiz gerekir. Peki gerçekçi olursak benim pozisyonumda olsan ne kadara çalışırdın. Mezuniyet tarihim ve uzmanlık başlangıcımı da düşünerek

   
 13. dogancengiz35

  dogancengiz35 TÜİSAG Üyesi

  Bence bu bağlamda bir sendika kurulmalı. Tıpkı memursen, demiryol iş gibi söz gelimi isgiş sendikası veya isgsen tarzında bir sendika kurulup iş verenlerde masaya oturmalı. Bizleri temsil edebilmeli ki pazarlık payımız olsun. Bireysel mücadele edemeyeceğimiz gibi rekabet fiyatlarıda düşürecektir. Ortak çatı altında toplanmamız en güzeli.
   
  Tugce Altug ve elif kırıkoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 14. hknnzn

  hknnzn TÜİSAG Üyesi

  sendika diyorsunuz ama ben size örnek vereyim. Odalar var biliyorsunuz ve bu odaların mühendislik hizmetleri fiyat listesi bulunmakta. Bunların hangilerine uyuluyor veya hangi oda bu konuda denetleme veya yaptırımda bulunuyor.

   
 15. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

  4 -5 Yıl önce MMO;o zaman çalıştığım sektörle ilgili bir fiyat belirlemişti fakat uyan pek yoktu.Sigortalar o belirlenen ücretten ödenirdi maaşlar ise daha düşük verilirdi...   
 16. einstein

  einstein TÜİSAG Üyesi

  Ben iş güvenliği uzmanlığı kursuna giderken sınıfımızda bir kamu kuruluşundan mühgendisler vardı.
  Bir sohbet esnasında o mühendise dedim ki '' iş güvenliği uzmanlığında maaşlar iyiymiş 3000 tl gibi maaş alabilecekmişiz '' dedim.
  O mühendis bana dedi ki '' 3000 tl maaş çok değil ki. onu zaten mühendisler alıyor dedi '' ben de şaşırmıştırm.
  size bir anektod.

   
 17. dogancengiz35

  dogancengiz35 TÜİSAG Üyesi

  odalar ile sendikalar birbirinden ayrıdır. Lütfen birbirine karıştırmayalım.. Odaların sorumsuzluğunu ben de tasvip etmiyorum ancak sendikalar daha bilinçli ve daha sorumlular bu konuda.. Ayrıca devlet tarafından muhattap kabul ediliyorlar..

   
 18. eddi

  eddi TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar 200-2500 tl gibi maaşlara takılmışlar. Ancak yeni mezun ve genelde çevre mühendisliği piyasasını referans alacaksak fiyatlar bu şekildedir. Daha iyi imkanlarda bulabilecek, kabul ettirebilecek varsa Allah kazancına kazanç katsın... Ben gerçekleri yazdım. Tabi ki, tecrübe ve kariyerle beraber mühendislik maaşları da artacaktır. Ayrıca mühendislik branşlarına göre de maaş farkları vardır hatırlatırım.

   
 19. krisografi

  krisografi TÜİSAG Üyesi

  bu anlattığınız durumu bende yaşamaktayım.Fakat maaş artımı talebinde bulunamıyorum bile.dayanak olarak kendileri de bu sorumuluğun ciddiyetinin farkındalar,aranan kurban oldum diyebilirm ve aldığım maaş yaptığım iş karşılığında cokta az bile.

   
 20. Seda DUDU

  Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

  Hiç mi girişimde bulunmadınız..? Ben belgem geldikten sonra talep etmeyi düşünüyorum. Kabul etmezlersede o işi yapmayacağımı belirticem. Aslında çekincem kendilerinin beni eğitime göndermiş olması, benim isteğim değildi ama tabii gitmem demedim. Yaa ama emeğin bi şekilde kullanılıyo olması çok kötü. Bu isg olayı araştırılırken firmamıza hizmet vermek üzere anlaşmak için birileri gelmişti ve günlüğü 1250 tl para istemişlerdi üstelik ayda 4 gün geleceklerdi. Tabii bu işveren için maliyetli olduğundan firma çalışanı içindeki kurbanda ben oldum..!!

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. hem inşaat mühendisi hem isg uzmanı

Yandex.Metrica