Soru Hem Iş Güvenliği Uzmanı Hem Işveren Vekili Olmak?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında fatihk59 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. fatihk59

  fatihk59 TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkadaşlar,

  Ben bir inşaat firmasında tam zamanlı C sınıfı uzman olarak ve İş güvenliği müdürü olarak çalışmaktayım(Noter ve Şirket karar defterinden onaylı şekilde) Aralıkta B sınıfı için sınava gireceğim.

  1-Genel olarak istediklerim yerime geliyor gelmeyen durumlarıda haftalık rapor uyarı-ceza tutanakları ve kontrol formları ile bildirimini yapıyorum İş güvenliği uzmanı olarak sorumluluğum gidiyor belki fakat işveren vekili olarak bu gibi durumlarda sorumluluğum nedir?
  2-B sınıfı olduktan sonra Tespit Öneri Defterini hem uzman olarak hem işveren vekili olarak ben mi imzalayacağım?
  3-Bu sorumluluğun maaşıma etkisi olması konusunda söz aldım fakat ayrıntılı bir konuşma yapılmadı sizce ücret beklentim ne olmalıdır?

  Bu şekilde çalışan başka arkadaşlar varsa özelden ulaşmalarını rica ediyorum, Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler


   
  zübeyir aküzüm bu yazıya teşekkür etti.
 2. zübeyir aküzüm

  zübeyir aküzüm TÜİSAG Üyesi


  Selam Fatih Bey,

  Bende sizin gibi düşünbüyordum ve Aralık sınavına gireceğim, fakat kurs hocamız ki kendisi iş müfettişi, hem isgu hem işveren vekili olursam bir kaza durumunda mahkemede ikiside ben olduğumdan en ufak bir eksiklikte ( çünkü eksikliği bildirmesi gerekende , uygulaması gerekende aynı kişi olacağından) taksirli suça (bilerek yapılmış) girer dedi aman dedi sakın ikiside olma! Benimde aklımı kurcalıyor açıkçası!

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica