Haber Havza'da Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi - Samsun

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Havza'da İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

  eğitim 1.jpg

  Havza ilçesinde Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu hizmet içi eğitim verildi.

  Havza Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda düzenlenen seminere Havza, Kavak, Ladik, Asarcık ve Vezirköprü ilçeleri Toplum Sağlığı Merkezlerinin personelleri katıldı.

  İş Güvenliği Uzmanı Çevre Yüksek Mühendisi Neslihan Saraç, verdiği eğitimde iş güvenliğinin ne olduğunu ve neleri kapsadığını anlattı.

  Saraç, "2010 yılında ülkemizde 62 bin 903 iş kazası ve 533 meslek hastalığı vakası meydana geldi. Bin 454 çalışanımız iş kazası ve meslek hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. İş sağlığı ve güvenliğinde bir güvenlik kültürünün oluşturulması önemli bir olgu. Bu kültür insanlarımızda özellikle çalışanlarımızda oluştuğunda ülkemiz önemli problemlerinden olan iş kazaları ve meslek hastalıklarının azaltılması konusunda önemli bir aşama kaydetmiş olacaktır" dedi.

  Saraç, katılımcılara iş kazaları, iş kazalarının nedenleri, iş kazalarına karşı alınabilecek tedbirler gibi konularda da kapsamlı bilgiler verdi.

  Kaynak: AA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica