Hava Tankları Muayeneleri Hakkında

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında ceyhun tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ceyhun

  ceyhun TÜİSAG Üyesi  Merhabalar;
  Hava tankları kontrol raporunda şöle bir konu dikkatimi çekti bazı tanklar üzerinde muaynesi yapılan ekipmanın markası, modeli, imal yılı, seri nosu, TSE belgesi, CE İşareti yok fakat böle bir tankın muayenesi yapılıp rapor verilmekte bu nekadar doğrudur??


   
 2. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  rapor verilebilir ama bulgular rapora mutlaka işlenir. Teknik elamanın tespit ettiği eksiklikler işveren tarafından tarafından düzeltilmek zorundadır.

   
  esat1903 ve ceyhun bu yazıya teşekkür etti.
 3. Esat ÜN

  Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

  teknik eleman bulguları rapora işlememiş ise. burda ihmal mi söz konusu yoksa kasıt mı. yani bir hava tankı var ve üstünde olması gereken etiketler yok. ama kontrol raporu var ve bu durum belirtilmemiş raporda. ???

     

   
 4. ceyhun

  ceyhun TÜİSAG Üyesi

  Raporda belirtilmiş fakat böyle bir rapor böyle bir durumda olan hava tankı için düzenlemek ne kadar doğru onu öğrenmek istemiştim.

   
 5. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  komple bir sistem olarak aynı marka hava tankının bağlı olduğu kompresör grubunda(vidalı,pistonlu...vs) dediğiniz işaretlemeler mevcut ise verilen rapor geçerli sayılabilir belki...ancak kompresörden ayrı bir marka olarak tek başına sistemdeyse sadece tanka ait bilgi etiketi olmalı diye düşünüyorum....

     

   
  ceyhun bu yazıya teşekkür etti.
 6. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  etiket bilgileri mutlaka olmalı, eksik ise rapora işlemesi gerekir

   
  ceyhun bu yazıya teşekkür etti.
 7. Abidin Dede

  Abidin Dede TÜİSAG Üyesi

  et kalınlığı ölçümünü ve basınç testini yaptırıp forma işleyebilirsiniz bence..
   
  ceyhun bu yazıya teşekkür etti.
 8. MehmetZengin

  MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

  En azından imal yılı ve işletme kapasitesi bilinmeli. Bunlar olmadan olmaz. Neye göre işletme kapasitesi verecek? Hadi tüp 1950 modelse, fırın boya yaparsınız sıfır gibi gözükür. Etiket yok veya etiket bilgilerini bilmiyorsanız diyeyim (çünkü etiketi olan bir tüpün muayenesini yaparsınız ama bi şekilde etiket kaybolabilir) muayene falan olmaz. Ama makina mühendisi altına imza atıyor ise de diyecek pek bişey yok. Ben daha dün etiketi yok ve üzerinde imalinden farklı kaynak izleri var diye bir tüpü imha ettirdim, ama ziyan olmadı 2 adet çöp tenekemiz oldu :)   
  ceyhun ve esat1903 bu yazıya teşekkür etti.
 9. hülya ayyıldız

  hülya ayyıldız TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.hava tankı muayenesinden sonra yapıştırılan etiketin içeriği nasıl olmalıdır?muayene yapan tarafından yapıştırılıyor değil mi?nasıl bir içerik hangi bilgileri içermelidir bu etiket.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica