Soru Hava Alanları Ve Havalimanları İçin Risk Analizi Hakkında

Konu, 'Ulaştırma Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında savasci tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. savasci

  savasci TÜİSAG Üyesi  Merhaba, elinde havalimanları için risk değerlendirmesi çek listi olan arkadaş paylaşım yaparsa sevinirim.


   
 2. Onur Gül

  Onur Gül TÜİSAG Üyesi

  Mekik için RD yi paylaşacak arkadaşım senin elinde kesin uzay istasyonu için de vardır.O da bana lazım.Sevabına paylaşıver.:)

  Risk Değerlendirmesinin temelini mantığını kavradıktan sonra çalışma ortamına hakim olup yapacaksınız bunu.Neresi bu kadar anlaşılamaz? Ben de orasını anlamıyorum.

   
  taylantalu bu yazıya teşekkür etti.
 3. savasci

  savasci TÜİSAG Üyesi

  Havayolu demedik havaalanı dedik esat bey,+ c sınıf mühendis arkadaşlarda işini dört dörtlük yapmaktadır yeter ki çalıştığı firma yapmak istesin ve sende firmayı nasıl ikna edeceğini iyibilsin + 8 senelik meslek hayatımın 7 senesi iş güvenliği alanında geçti. ben türkiyenin en büyük çelik halat üreticisine de, mobilya üreticisinede, basınçlı kap üreticisine vb. dalında en büyük firmalara eğitim de verdim, önleyici tedbirlerde aldırdım. sizin gibi mühendisler ister a olsun ister ordünaryus olsun kafanız değişmediği sürece kaybetmeye mahkumsunuz. bir siz sanki belgesiz isg uzmanısınız bende 5 sene çalıştım nezaretçi olarak. senin girmeye cesaret bile edemeyeceğin yerlerde bilirkişilik yaptım, tahlisiye ekip başı olarak 5 ten fazla büyük maden kazaları ve patlamalara müdahale ettim esin bey kardeşim.

  Sen havalimanları ya da hava yolları hakkında sallıyorsun ki, yer hizmetleri ayrı, her hava yolu şirketinin bakım ekibi ayrı yer hizmeti ayrıdır. küçük havalimanlarında çelebi yapar bu işi. bazılarında havaş yapar. aprondan tutun kazan dairesine ordan tutun terör saldırısından, yakıt yüklemeye kadar bütün riskler değerlendirildi zaten, göçmen kuşların göç yollarını, hatta kimyasal madde kullanma mali yükümlülük sigortası bile yaptırıldı ersin bey merak etmeyin ben değerlendirmeye almadığım bir yer varmı diye çek list istedim, risk analizi istemedim. sen havalimanlarında bomba çukuru olduğunu bile bilemezsin duvar kalınlığının ölçüsünü bile bilmezsin. kullanılan kıyma makinesinin hunisinin 5 cm genişliği ve 15 cm den fazla hareketli kısıma mesafesi olduğunuda bilmez heralde
  :)

     

   
 4. Mehmet Fatih Erkölencik

  Mehmet Fatih Erkölencik TÜİSAG Üyesi

  İşte gelmek istediğimiz seviye bu, tebrik ederim. Önce bilgi sonra kendine güven ve sonuç kaçınılmaz başarı... Tekrardan tebrikler...

   
  savasci bu yazıya teşekkür etti.
 5. denizimiz

  denizimiz TÜİSAG Üyesi


  havalimanı risk analizinizi benimle paylaşabilirmisiniz. bi proje için görevlendirildim fakat swot analizi ile ilgili hiç bir çalışmam olmadı.. en azından fikir amaçlı yardımcı olabilirmisiniz?

     

   
 6. yuluda

  yuluda TÜİSAG Üyesi

  havalimanında bir çok birim ve bir çok konu var her biri için ayrı ayrı çalışılıp döküman toplamak lazım Allah kolaylık versin

   
 7. taner odabaş

  taner odabaş TÜİSAG Üyesi

  Havaalanları ile ilgili iş sağlığı ve güvenliği tezim var yardımcı olabilecek kimse var mı ?
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica