Haber Hastanede Yangın Tatbikatı - Gaziantep

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Hastanede Yangın Tatbikatı

  1.jpg

  Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

  22.jpg

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde görevli personellerin yangın konusunda bilinçlendirilmesi için yangın ile ilgili eğitim semineri ve tatbikat düzenlendi.

  3.jpg

  Tatbikat öncesi verilen eğitim seminerde; yangın öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenlere ilişkin bilgilendirme yapıldı. Teorik bilgilendirmenin ardından verilen eğitimin daha kalıcı olması amacıyla yangın tatbikatı yapıldı. Hastane personeli, uygulamalı olarak yangın anında yapılması gerekenleri öğretilen şekilde yaptı.

  7.jpg

  4.jpg

  Tatbikat uygulamasının her yıl düzenli olarak yapıldığını dile getiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Yangın Önleme ve Eğitim Amiri İhsan Üzümcü, şunları söyledi:

  “Eğitimin ilk aşamasında sunum yaptık. Sunumda yangınlara karşı hangi tedbirlerin alınabileceği ve bu tedbirlere rağmen çıkabilecek yangınlara karşı ilk müdahalenin nasıl yapılacağını, yangın söndürme cihazlarının özelliklerini, kullanım şeklini anlattık. Daha sonra personel arkadaşlarımız ile dışarı çıkıp anlattığımız eğitim dahilinde yangın tatbikatımızı başarılı bir şekilde yaparak tatbikatımızı sonuçlandırdık.”

  5.jpg

  Uygulamanın önemine dikkat çeken Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Müdürü Mustafa Özdemir ise şu açıklamada bulundu:

  “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından verilen eğitim ile personellerimizi bu konuda eğitmiş oluyoruz. Birçok kişinin çok nadir başına geldiği bir olay olduğu için alınan eğitimler unutabiliyor ya da hiç eğitim almamış personelimiz oluyor. Bu yüzden bu eğitimleri her yıl yapıyoruz. Bu gün de bu eğitimi burada yapmış olduk. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na teşekkür ediyoruz.”

  6.jpg

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica