Haber - Hastane Inşaatında Iş Kazası - Aydın | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Hastane Inşaatında Iş Kazası - Aydın

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Hastane İnşaatında İş Kazası

  1.jpg

  Aydın’da devam eden hastane ek bina inşaatından düşen işçi yaralandı.

  İş kazası, Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan Atatürk Devlet Hastanesi bahçesinde Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yaptırılan ek bina inşaatında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; 3 bin 88 metrekare alan üzerinde çelik konstrüksiyon olarak planlanan hastane ek bina inşaatında montaj yapmakta olan Arif K. İsimli işçi, bir anda dengesini kaybederek yere düştü.

  Acılar içinde yerde kıvranan Arif K., inşaatın yanı başındaki Acil Servise kaldırıldı. İlk tedavisinde belinin kırıldığı tespit edilen işçi, Beyin Cerrahisi bölümünde tedavi altına alındı. Ameliyat olacak olan işçinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  Kaynak: IHA


   
  Fatma Tan bu yazıya teşekkür etti.
 2. özlem gül

  özlem gül TÜİSAG Üyesi

  geçmiş olsun olan işçilerimize oluyor malesef ..

   
 3. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

 4. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

  Hastane İnşaatındaki İş Kazası

  Aydın Atatürk Devlet Hastanesi ek bina inşaatında meydana gelen iş kazasında, inşaat işçisinin aşağıya atladığı sırada 3 ay önceki rahatsızlığının nüksettiği belirtildi.

  Atatürk Devlet Hastanesi’nde devam eden ek bina inşaatında meydana gelen iş kazasında her hangi bir güvenlik zafiyetinin olmadığını ifade eden firma görevlisi İnşaat Mühendisi Mehmet Danışman, inşaatın sorunsuz bir şekilde devam ettiğini söyledi. İşçinin dikkatsizliği sonucu küçük bir kaza yaşandığını kaydeden Danışman, “Ek bina inşaatındaki çalışmalarımızda, iş güvenliğine büyük önem veriyoruz.

  Ancak tüm önlem ve tedbirlere rağmen dikkatsizlik sorucu basit bir kaza yaşanmış. Çelik kolanlar monte edilirken halat takılı kalmış. Kolan dengesini kaybedince panikleyen işçi arkadaşımız endişelenip kendisini aşağıya bırakmış. Bunun sonucu olarak 3 ay önce geçirdiği trafik kazasında beli kırılan arkadaşımızın rahatsızlığı nüksetmiş. Tedavi altına alınan işçimiz daha önce ameliyat olduğu bölgeden yeniden ameliyat edildi. Şuan sağlık durumu gayet iyi. Arkadaşımızın rahatsızlığı iş kazasından değil, geçirdiği trafik kazasından kaynaklanıyor. Bizim kendisinin böyle bir rahatsızlığından bilgimiz yoktu. Bu yüzden sağlığına tam olarak kavuşuncaya kadar görevine ara verdik” dedi.

  Kaynak: IHA

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica