Makale : Hastane Güvenliğine Hassas Yaklaşım

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Dünyada hasta bakım kalitesinin optimal düzeyde geliştirilmesi, güvenli bir hasta bakım çevresinin yaratılması, kalite geliştirme ve hasta güvenliğinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla bir dizi hasta ve organizasyonel yapı odaklı kalite sistemi geliştirilmiş ve bu sistemler aracılığı ile sağlık kurumlarının performansları değerlendirilmeye başlanmıştır.

Hastane güvenliği, özel hassasiyet isteyen bir konudur. Hasta ve hasta yakınlarının psikolojilerini anlamak, ona göre davranmak gerekiyor. Tüm bunları gözetirken hastaların kendini güven içinde hissetmesi de son derece önemli. Kimseyi rahatsız etmeden en hassas güvenliği sağlamak Tepe Savunma ve Güvenlik için hastane güvenliğinin en önemli şartı. Dünyada hasta bakım kalitesinin optimal düzeyde geliştirilmesi, güvenli bir hasta bakım çevresinin yaratılması, hasta ve çalışanlara yönelik risklerin en aza indirilmesi, kalite geliştirme ve hasta güvenliğinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla bir dizi hasta ve organizasyonel yapı odaklı kalite sistemi geliştirilmiş ve bu sistemler aracılığı ile sağlık kurumlarının performansları değerlendirilmeye başlanmıştır.

Yazının devamı ve pdf formatı ekte yer almaktadır.

GUVENLIK_YONETIMI_20161101_50.jpg GUVENLIK_YONETIMI_20161101_51.jpg GUVENLIK_YONETIMI_20161101_52.jpg

Ekli dosyalar

• Hastane Güvenliğine Hassas Yaklaşım.pdf
    706.1 KB · Görüntüleme: 48
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.