Halk Eğitim Tarafından Verilen Iş Güvenliği Sertifikası!!!!

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında MuratA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Abdullah BOZKIR

  Abdullah BOZKIR TÜİSAG Üyesi  Ne yazık ki MEB'e bağlı kuruluşlar eğitim vermeye nitelikli personeli olmasa dahi bu eğitimleri veriyorlar.Aslında bu işverenin konuyu bilmemesinden kaynaklanıyor.Bazıları da bu durumu fırsat biliyorlar ve MEB'in logosunu kullanıyorlar.
  İSG süreci ilerledikçe benzer olaylarla karşılaşmaya devam edeceğiz ancak bizlerin diğer meslek grupları gibi odaları olsaydı bu gibi durumlara resmi ağızdan müdahale edip kamuoyu oluşturabilirdik.İleride umudumuz böyle bir meslek odasının oluşmasıdır.
  Saygılarımla...


   
 2. HüseyinK

  HüseyinK TÜİSAG Üyesi

  8 Şubat 2013 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı ve Halk Eğitim merkezlerince verilen Mesleki Yeterlilik Belgeleri kaldırılmıştır..Gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı ve Halk Eğitim merkezleri bu belgeleri vermeye devam edecektir..

  Bilgilerinize.

   
 3. crocodile16

  crocodile16 TÜİSAG Üyesi

  Dersi anlatan hoca bizim kursumuzda eğitime girmişti. Bursa /Büyük Orhan Halk Eğitim Merkezi İSG eğitimi hakkında bilgim yok ama hoca gerçekten tecrübeli ve bilgisiyle isg konusunda örnek gösterilebilecek kişilikte.

     

   
  Abdullah BOZKIR bu yazıya teşekkür etti.
 4. Abdullah BOZKIR

  Abdullah BOZKIR TÜİSAG Üyesi

  Sevgili arkadaşım ortam pedagojik açıdan sıkıntılı. Ben MEB çalışanıyım MEB'in ilgili modülüne göre bu kadar kişiye aynı anda ders vermek uygun ve yasal değil.
  Saygılarımla.

   
  okkakaka bu yazıya teşekkür etti.
 5. Abdullah BOZKIR

  Abdullah BOZKIR TÜİSAG Üyesi

  Hocamı ben de çok iyi tanıyorum ve kendisine saygı duyuyorum.

     

   
 6. güzelsoy2121

  güzelsoy2121 TÜİSAG Üyesi

  selam Aslı ; çalışanlara verilecek isg eğitim katılım form örneği varmı rica etsem ... şimdiden teşekürler...

   
 7. Sibel Akın

  Sibel Akın TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba.15 mayıs 2013 itibariyle yürürlüğe giren çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin usul ve esasları hakkında yönetmeliği 13. maddesinin b bendine göre:
  Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri;
  ''İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri, üniversiteler, kamu kurumlarının eğitim birimleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumları ve ortak sağlık ve güvenlik birimleri tarafından,eğiticilerin Ek-1'deki eğitim konularında yer alan konulara göre uzmanlık alanları dikkate alınarak belirlenmesi kaydıyla verilir.''
  ibaresi bulunmaktadır.Buna göre ben bir danışmanlık firmasına bağlı olarak işyerlerine isg dosyası hazırlamaktayım. Ben işyerlerindeki çalışanlara kendi adıma isg eğitimi verip belgelendirme yapabiliyor muyum yoksa yukarıda belirttiğim yönetmeliğin maddesine göre halk eğitim merkezleri mi çalışanlar isg eğitimi verip belgelendirme yapabiliyor?
   
 8. Aslı AKBABA

  Aslı AKBABA TÜİSAG Üyesi

   

  Ekli Dosyalar:

  alibey bu yazıya teşekkür etti.
 9. Aslı AKBABA

  Aslı AKBABA TÜİSAG Üyesi

  Taslak eğitim sertifika örneği,umarım işinizi görür

     

   
  alibey bu yazıya teşekkür etti.
 10. güzelsoy2121

  güzelsoy2121 TÜİSAG Üyesi


  Teşekür ederim

  iyi çalişmalar   
 11. akarxl

  akarxl TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar ben halk eğitimin verdiği iş güvenliği ve işçi sağlığı sertifikasını aldım bu sertifika ile isg uzmanlığı yapabilirmiyim bu sertifikanın bir geçerliliği varmı?   
 12. Selçuk Çiftlik

  Selçuk Çiftlik TÜİSAG Üyesi

  akarxl; iş güvenliği uzmanlığı ile ilgili geçerli tek sertifika Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca verilen sertifikadır. Bunun dışında hiçbir sertifika ile resmi olarak uzmanlık yapamazsınız.
  Saygılarımla

   
 13. akarxl

  akarxl TÜİSAG Üyesi

  yani bu sertifika elimde kaldı bir işe yaramaz mı
   
 14. Selçuk Çiftlik

  Selçuk Çiftlik TÜİSAG Üyesi

  ben böyle demek istemiyorum ama resmi anlamda isg uzmanlığı yapabilmeniz için yeterli değildir.

  Saygılarımla

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica