Güvenlik Ve Sağlık Işaretleri Hk.

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında ali.erdeniz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ali.erdeniz

  ali.erdeniz TÜİSAG Üyesi  Sağlık ve güvenlik işaretlerini atölye girişlerinde tüm personelin görebileceği şekilde ve o atölyedeki tehlikeleri içeren şekilde asmak istiyorum. Bu konuda çalışma yapmış olan var mı?


   
 2. HüseyinK

  HüseyinK TÜİSAG Üyesi

  Bu konuda çalışmalarımız elbette oldu..Ancak öncelikle ne istediğinizi belirlemeniz lazım.Sorunuz çok genel olmuş.
  Mesela atölye girişine atölye levhası asabilirsiniz,atölyenizde torna işleri yapılıyorsa ne bileyim eldiven kullanmayınız levhası olması gerekir vs vs.
  Ama sizin işyerinizin durumunu bilmeden levhalar ve işaretler konusunda yardımcı olmamız biraz zor..

   
 3. ali.erdeniz

  ali.erdeniz TÜİSAG Üyesi

  torna atölyesi, boya atölyesi, marngoz atlysi gibi çok çeşitli işlerin yapıldığı bir fabrika, bu nedenle her atölye için farklı bir panoya ihtiyacım var. Tezgahların üzerine stiker şeklinde etiket yaptırıyoruz fakat atölye giren bir kişinin o atölyedeki riskleri görmesi ve dikkat etmesi için ilgili atölyeye özel levhalar yaptıracağım. Bu levhada uyarı, yasaklayıcı ve zorunluluk bildiren işaretleri bir arada kullanabilir miyim? örneğin toksik madde, maske kullan ve ateşle yaklaşma gibii.

     

   
 4. aliutku

  aliutku TÜİSAG Üyesi

  toksik madde ve ateşle yaklaşma gibi aynı tehlikeyi yaratacak tek unsurdan bahsediyorsanız beraber yapabilirsiniz. Ama farklı farklı yerlerde bir toksik bir ateşle yakşılmaması gereken unsur varsa ayrı ayrı belirtiniz.

  Toksiklik, ateşi patlama, parlama, zehirlenme bu tip konular önemli ve hassastır. Tehlikenin kaynağında uyarıları yapın

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica