Güvenlik Şirketlerinde Iş Güvenliği

Konu, 'Güncel Duyurular, Tartışmalar, Forum Hakkında' kısmında ferdi bltl tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ferdi bltl

  ferdi bltl TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar selam;

  Bİr firma ile görüştüm.Firma güvenlik şirketi.8 ayrı sicil nuamrası ile 8 yerde hizmet veriyor.Şİmdi ben dıardan bunalra iş güvenliği uzöamı olacağım ama kafama takılan beni bu 8 ayrı firmada ssk lı mı gösterecek?Her firma için ayrı ayrı isg katipten sözleşme mi yapacağım? Toplasanız 24 kişi çalışıyor ama her firma ile isg katipten sözleşme yaparsam 8 saat sözleşme oluyo kafam allak bullak oldu.Rica etsem bilen biri yol gösterebilir mi?


   
 2. ezog

  ezog TÜİSAG Üyesi  Ferdi bey, 8 ayrı SGK sicil numarasını 8 ayrı şirket olarak düşünmelisiniz. yani 8 ayrı şirket için İSG-KATİP'ten sözleşme yapılması gerekiyor. E tabiki bu durumda da SGK sı olmayan personel çalıştırmak yasak olduğu için (her ne kadar ülke şartlarında yapılsa da) ayrı ayrı SGK yapılmasın gerekiyor.

  Toplamda 8 saat görünüyo anladığım kadarıyla ya da siz oyle hesapladınız. her firma için en az 1 saatlik sözleşme yapılması gerekecektir.
  Ferdi bey, 8 ayrı SGK sicil numarasını 8 ayrı şirket olarak düşünmelisiniz. yani 8 ayrı şirket için İSG-KATİP'ten sözleşme yapılması gerekiyor. E tabiki bu durumda da SGK sı olmayan personel çalıştırmak yasak olduğu için (her ne kadar ülke şartlarında yapılsa da) ayrı ayrı SGK yapılmasın gerekiyor.

  Toplamda 8 saat görünüyo anladığım kadarıyla ya da siz oyle hesapladınız. her firma için en az 1 saatlik sözleşme yapılması gerekecektir.

   
  ferdi bltl bu yazıya teşekkür etti.
 3. ferdi bltl

  ferdi bltl TÜİSAG Üyesi

  ezgi hanım teşekkür ederim.Emin misiniz böyle olduğuna.Çünkü sadece ana firmada sigortalı görünüp diğerlerine alt işveren yoluyla isg katipten sözleşme yapılabilir diyen arkadaşlarım da var ?Siz özel güvenlik firmasında mısınız ?

     

   
 4. ezog

  ezog TÜİSAG Üyesi

  Yani benim bildiğim kadarıyla her SGK sicil no farklı bir şirket olarak düşünülmelidir. Peki olduki ssk yapılmayan firmaya SGK müfettişleri denetime geldi. ve siz o firmada ssklı değilsiniz. O zaman ne yapılması gerekiyormuş.

  Eğer gerçekten böyle birşey varsa ben bilmiyorum. Benim bildiğim kadarıyla her firma SGK yapmalı ve herbiriyle isg-katip sözleşmesi yapılmalıdır.

  Eğer doğru olanı öğrenebilirseniz beni de bilgilendirebilir misiniz?

  Ben bir OSGB de çalışıyorum. 2 güvenlik, 2 temizlik ve 2 tanede Avm var. Tüm zamanlarım burada geçiyor.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica