Günlük hayatta kullanılan elektromanyetik dalgalar sağlığa zararlımıdır

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Anıl AŞKIN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Anıl AŞKIN

  Anıl AŞKIN TÜİSAG Üyesi  Evet arkadaşlar günlük hayatta her alanda kullanılan bu dalgalar hakkında ne biliyoruz? Elektromanyetik dalga nedir? Sağlığımıza etkileri nedir bu konu hakkında ki düşüncelerinizi bekliyorum bir fizikçi olarak.


   
 2. Anıl AŞKIN

  Anıl AŞKIN TÜİSAG Üyesi

  http://www.biltek.tubitak.gov.tr/sandik/gsm.pdf arkadaşlar bu adreste üzerine imzamı atacağım bir rapor var, özellikle cep telefonu üzerinden girişilen kablosuz teknolojilere karşı karalama haberler bulunmakta bu konu ile ilgili en yetkili kurumdan güzel bir metin okumanızı tavsiye ederim.

   
 3. Anıl AŞKIN

  Anıl AŞKIN TÜİSAG Üyesi

  Ntv de canlı olarak izlediğim bir video ....

     

   
 4. igu konya

  igu konya TÜİSAG Üyesi

  Elektromanyetik dalga; kısaca C hızıyla ilerleyen ışınımlar dır. Sağlığa etkisi üzerine çeşitli tartışmalar mevcuttur. Tartışmanın bir tarafında üreticiler diğer kısmında sağlıkçılar var... Sağlıkçılar zararlı olduğunu söyler ki bende buna katılırım, üreticiler de zararlı olmadığını söyler... Sağlıkçıların yapmış olduğu deney ve gözlemlere karşın üreticiler cevap verebilmekte onların tezlerini kıra bilmektedir.Bu kısım epey detaylı tez ve antitez durumları... Olayın özeti sağlıkçılar kanıt elde edememektedir. Sebebi de ellerinde günümüz elektromanyetik dalgaları hakkında bir veri yoktur.. ilk veriler takribi 2040 yılları civarında olacak... Dolaysıyla ilk kanıt o zaman ele geçecek ve o zamana kadar herkes cep tel antenler baz istasyonlarının birer katil olduğuna inanmayacak...
  Bence zararlı olduğunu söylemiştim...Hele mühendislik okuyor ve EMT1-EMT2 derslerini alıyorsanız ayrı bir zarar boyutu var...İnsanın en az 1 senesini çalıyor :D...Aşağıda çizeceğim durumlarda beyninizin ve vücudunuzun içinden ışık hızıyla sürekli bir dalga geçtiğini düşünün,,em dalgalarla ilgili yorumunuzu ona göre yapın...BAZ İSTASYONU.jpg

   
 5. Anıl AŞKIN

  Anıl AŞKIN TÜİSAG Üyesi

  yakınlık uzaklık beyin den geçen dalga miktarını değiştirecektir videoda izlenildiği gibi açık havada (dış etkenlerle beraber diğer baz ışınımları, dış elektrik alan çizgileri vs.) 1-2 volt/m potansiyel yoğunluk olmakta ancak kanserli ve yabancı dokuları ortadan kaldırmak için kullanılan lazerler yüzlerce volt potansiyel altında çalışmakta. elektromanyetik tayfa bakıldığında dalga boyu düştükçe dalganın enerjisi artmaktadır ancak aynı dalga boyuna sahip bir laser ile önümüzü aydınlatabileceğimiz gibi çeliği de kesebiliriz yanı birim alana verilen enerji bizim için önemli olmakta. ayrıca emt derslerinin yanısıra almış olduğum onkoloji derslerinden yola çıkarak bir dokunun kanserli olup olmaması bölünme hızları ile ilgilidir dikkat ederseniz bağırsak, mide, deri, kan kanserleri sürekli bölünme halinde olan hücrelere dış kaynaklı enerji transveri sonucu genlerindeki değişim ile kanser vakaları görülmektedir. gırtlak, triot gibi kanserler ise belli dış kaynaklar sonucu (sigara gırtlak kanserinin %99 sebebidir, I-133 troit bezinde birikir radyoaktif olduğu için dokuyu bozar) ortaya çıkmaktadır. beyin hücreleri orta ve az yoğunlukta bölünen hücrelere sahiptir ve sadece baz değil diğer dalgalar her saniye vücudumuzdan geçmektedir. (tv,radyo, telsiz, uydu frekansları, uzaydan gelen dalgalar ve sürekli bulunan background radyoaktivite) düşük seviyedeki elektromanyetik dalgalar direk kanser yapıcı etki yaratmazlar. hücreye verilen bu enerji vücud tarafından tölare edilebilir seviyededir. uzun süre aynı kulakta telefonla konusmanın yorgunluk ve baş ağrısına sebep olmasının nedeni beyindeki ısı dengesinin değişmesidir. uzun süreli konuşmada telefon ısınmaktadır. kendi kendinize şöyle bir deney yapabilirisiniz telefonunuzu kapatım konuşma seklinde kulağınızda aynı şekilde tutun 30 dk böyle bekleyin sonucu kendiniz görün.

  elektromanyetik dalgalarda dalga yoğunluğu, enerji yoğunluğu, hücre tipi önemlidir.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica