Haber Güneş Enerji Sistemleri Üreten Ucn Grup Fabrikasında Yangın Çıktı - Mersin

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Güneş Enerji Sistemleri Üreten Ucn Grup Fabrikasında Yangın Çıktı

  1.jpg

  Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde (TMOSB) faaliyette bulunan ve güneş enerji sistemleri üreten UCN Grup Fabrikası’nda yangın çıktı. Yangın Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve OSB’ye ait yaklaşık 10 yangın söndürme aracının müdahalesi ile kontrol altına alındı.

  2.jpg

  Alınan bilgiye göre, Tarsus-Mersin Organize Sanayi Bölgesi Cumhuriyet Caddesi No.27 adresinde 2009 yılından bu yana faaliyette bulunan ve yaklaşık 50 kişinin çalıştığı güneş enerji sistemleri üreten ve genelde plastik ağırlıklı üretim yapan fabrikanın depo bölümünde iddiaya göre elektrik kontağından dolayı yangın çıktı.

  4.jpg

  Plastik malzemenin çok olmasından dolayı alevler bir anda etrafı sararken, durum itfaiye ekiplerine bildirildi. Olay yerine çok sayıda arazöz sevk edildi.

  3.jpg

  İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile fabrikanın bazı duvarları iş makinesi marifetiyle yıkılırken, yangın uzun uğraşlar neticesinde kontrol altına alınabildi. Bu arada fabrika işçileri, fabrika içerisindeki birçok malzemeyi alevlerden korumak adına dışarı çıkarırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  5.jpg

  6.jpg

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica