Günün Konusu Güzel Günlerdi Dediğiniz Bir Gün Söyleyin (03.02.2017)

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yardımcısı
Günaydın arkadaşlar byee
Haftanın son iş gününde günün konusu olsun istedim. Dilerim katılırsınız.

Güzel günlerdi dediğiniz bir gün söyleyin hadi bizlere :)

Yeliz Çelik

TÜİSAG Çalışma Birimi
TÜİSAG Çalışma Birimi
anneannemin bize soba üstünde ekmek kızartarak yaptırdığı kahvaltılar güzel günlerdi :)

FUAT DUYGU

TÜİSAG Üyesi
yaşarken değil de eski sıfatını önüne takınca güzel olduğunu düşündüğüm günler güzel geliyor.
yaş ilerledikçe, nostalji bir kene gibi emiyor kanımı. eşyaya anlam yüklüyorum. ona dokunan, kim bilir nerede bilmezken, dokunduğu günün hatırına sarıp sarmalayıp kaldırıyorum bir dolaba. kırık gözlük, eski defter, tükenmiş tükenmez kalem… bir daha kendi işlevleriyle kullanılmayacak olan ama o eski güzel günlere giriş vizesi olarak çok işe yarayan eşyalar.

kimse kolay olacak demedi. sen büyüdükçe evler küçülecek, caddeler daralacak demedi. sevdiğim insanlar da yaşlanacak, bazen kimse hatırladığım günlere güzel demeyecek, tek başıma, unutulmuş bir filmi yeniden yeniden ve yeniden izlerken o filmi bana sevdiren, aynı sahnelerde benimle gülmeyecek, ağlamayacak.

haz aldığın, tadını çıkardığın müddetçe hayattasın dedi biri bana. şu parazit eskiye özlemini at bir kenara, o güzel günler eskide kalsın. yenilerini yaşatacağım sana.
tende aşk, gözde saklı özlem, burunda bir sızı, yaktım hatıra dolabını. küle çevirip bir kavanoza koydum kalanları. yaktım ama atamadım, benimkileri de atar bir gün birileri diye.
Yani diyeceğim şu; Eskiler hep eksiktiler. Eskidiler...

Genco

TÜİSAG Çalışma Birimi
TÜİSAG Çalışma Birimi
İlkokul yıllarım, 90'lı yıllar... Soba yanan bir odada ısındığımız, buz gibi yatağa titreye titreye yattığım, arkadaşlarımla sokakta oyunlar oynadığım, dedelerimin nenelerimin hayatta olduğu o güzel günler... Tıpkı şu karikatürdeki gibi bir yaşantımız vardı. :)

images.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

mekabe

TÜİSAG Üyesi
Rahmetli Dedemle geniş terasta 9 taş oynadığım, Dedemin de bana bilerek yenildiğini ( yenmeyi öğretmek için olsa gerek ) hissettiğim günler ne mutlu günlermiş meğer.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.