Görevlendirme Yazısı

DemetN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar,
Firmalarımda montaj vs. gibi işler için yada dışarıda hammadde seçimi için gönderilen çalışanlar var ve onlar için görevlendirme yazısı hazırlamak istiyorum elinde örnek olan varsa paylaşabilirmi?

A

ali türk 2013

Guest
iş tanımlarında bu varsa bence her sefer için yeni görevlendirme yazmanıza gerek yok.

ELİF ÖZTÜRK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba;
makine montajı için şehir içi veya şehir dışında görevlendirmelerin yapıldığı bir firmayla anlaşmak üzereyim. bir hafta içinde birkaç şehre bile gidebiliyorlar, sürekli geçici görevlendirme yapmaktansa yıllık çalışanın imzasının olduğu bir sözleşme imzalatsak 2014 yılı için şehir içi ve şehir dışı görevlendirmelere kendi rızamla gidiyorum gb bişey bu geçerli olur mu yardımcı olursanız çok sevinirim

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
merhaba;
makine montajı için şehir içi veya şehir dışında görevlendirmelerin yapıldığı bir firmayla anlaşmak üzereyim. bir hafta içinde birkaç şehre bile gidebiliyorlar, sürekli geçici görevlendirme yapmaktansa yıllık çalışanın imzasının olduğu bir sözleşme imzalatsak 2014 yılı için şehir içi ve şehir dışı görevlendirmelere kendi rızamla gidiyorum gb bişey bu geçerli olur mu yardımcı olursanız çok sevinirim
inşaat sektöründe de aynı durum söz konusu. bana sorarsanız her bir görevlendirmeyi ayrı ayrı yapınız. iş kazası olursa sizin için iyi bir kanıt olacaktır.

sarpen12

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhabalar;
diyelim ki görevlendirme yazısı yazmadık iş kazası oldu sonuçları ne olabilir ki cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Bekir AVCI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Görevlendirme IGU nun yetkisinde olamaz. İşveren veya işveren vekili çalışanı görevlendirir.IGU ancak yapılacak işle ilgiliolarak İş güvenliği açısından tedbir alınarak çalışılmasına izin verilmesine katılabilir....

sarpen12

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
yanlış anlattım galiba görevlendirme yazısı olmadan iş kazası olduğunda çalıştığımız şirkete veya bize bir yaptırım olur mu ? saygılarımla teşekkürler

huner46

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sizinle ilgili görevlendirme yazısı olmadan kanunen size bir yaptırım olamaz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.