Duyuru : Görev Yaptığınız Binada Asansör Bulunması Durumunda Ne Yapacağınızı Biliyor Musunuz?

cihankocyigit

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba Arkadaşlar,
Bende sizler gibi İş güvenliği Uzmanıyım,Ama şu an TSE de Asansör denetim Uzmanı olarak görev yapıyorum...
Hizmet verdiğiniz binada, Asansör bulunması durumunda risk değerlendirmesi için denetim kuruluşlarından destek almanız gerekiyor.
Risk değerlendirmesi yaparken İlçe Belediyelerin protokol yaptığı A TİPİ MUAYENE KURULUŞLARINA denetim yaptırdığını, ve bu denetiminde yasal zorunlu Periyodik muayeneler olduğunu hatırlatmak isterim,yani TSE olarak çoğu ilçe belediyelerle protokolümüz var, ve bu sınırlar içerisindeki asansör muayenelerini biz yapmaktayız..
Tamamen yasal,aynı zamanda zorunlu,ve senede bir defa tekrarlanması gereken bir muayenedir.
Asansörlerin kullanıma uygun olup olmadığını,can ve mal güvenliği için tehlikeye oluşturacak durum olup olmadığını, yaptığımız denetim sonucunda size "resmi rapor " halinde sunmaktayız..
Hizmet verdiğiniz iş yeri veya binadaki Asansörlerin, sorumluluk gereği ve İSG uzmanı olarak muhakkak muayene başvurusunda bulunmalısınız...
Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için benimle irtibata geçebilirsiniz..
İstanbul Avrupa yakasındaki arkadaşlar için telefonum;
Cihan KOÇYİĞİT ( TSE UZMAN)
****KESİLDİ****
ayrıca örnek bir tebliğat yazımızı da bu konuda sizinle paylaşayım
Hepinize kolaylıklar diliyorum,

Ekli dosyalar

• ESENYURT.jpg
    ESENYURT.jpg
    391.1 KB · Görüntüleme: 68
  • ZEYTİNBURNU.jpg
    ZEYTİNBURNU.jpg
    395.5 KB · Görüntüleme: 51
Moderatör tarafında düzenlendi:

misg

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Asansör kontrollerini makine mühendisleri odasına veya odaya kayıtlı bir makine mühendisine yaptırmak yeterli oluyor mu yoksa TSE şartı var mı?

aydın çavana

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği ile her yıl A tipi muayene kuruluşuna (TSE veya yetkili başka kuruluş) kontrol için müracaat edilmesi zorunludur. Ayrıca ek olarak asansör bakımı kesinlikle CE Sertifikası ve TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi olan firmalara yaptırılmalı ve sözleşme, bakım kayıt defterinin tutulması ve ilgililere kurtarma eğitimi aldırılması sağlanmalıdır.

Aydın ÇAVANA
Denetçi ( Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı)
A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.