Soru : Girişimciliğimi Destekler Misiniz?

eminea

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bir OSGB firmasında TAM ZAMANLI C SINIFI İSG UZMANI olarak çalışmaktayım. Bazı ISG UZM larının herhangi bir firmada çalışan olup ek iş olarak OSGB çatısı altında kısmi süreli olarak kendisine bağlı birkaç firmanın sorumluluğunu da üstlenerek çalıştığını duydum. Benim aklımdaki sorulara yalnızca bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim. Aksi halde yazılanlar bilgi kirliliğine neden olucaktır.

1. Kendi çabalarımla araştırıp bulduğum bir firmanın KISMİ SÜRELİ İSG UZM olarak çalışabilmek mümkün müdür? ( bu durumda OSGB de yarı zamanda çalışacağım. ) ayrıca bulduğum bu firma herhangi bir yerden İSG HİZMETİ satın almamaktadır.

2. Bulduğum bu firmanın eğitimlerini ve hizmetlerini yürütürken sertifikalandırma yapabiliyor muyum? ( tanıdıklarımın bu konuda hiçbir fikirleri yok)

3. Kendi bulduğum firma ile anlaşırsam bir de İŞYERİ HEKİMİNE ihtiyacımız olacak. Doktoru nasıl bulabilirim?

4. OSGB ler bünyelerine kattıkları firmalarla anlaşmadan önce kişi başı fiyat teklifi veriyorlar. Bu yeni durum ortaya çıkarsa firmaya kişi başı fiyat teklifi vermem gerekecek. Vereceğim teklifin ne firmayı mağdur etmesini ne de çalışacağım yeni yerde mağdur olmayı isterim. Bunun için; kişi başı İSG UZMAN fiyatı ile İŞYERİ HEKİM fiyatı ne olmalıdır?

NOT: İşyeri Anadolu'nun büyük şehirlerinden biridir ( Fiyat verirken zannediyorum bunun da düşünülüyor olması gerekir.) Firma TEHLİKE sınıfındandır ve 35 çalışanı bulunmaktadır.

futboldans

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bu soruları sorduğuna göre daha çok yolun var demektir. Bu soruların cevaplarının sektör tecrübesi ile öğrenip kendin yorumlaman çok daha ileriye dönük bir yatırım olacaktır.

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba;

1- Evet mümkündür. Hem osgbden hem de yeni işyerinizden sigortanız (sgk) isg-katipteki çalışma sürenize bağlı olarak yatırılmalıdır.
2- Firma tarafından sgk'lı olup, katip sözleşmenizde olduğu için eğitim verip sertifikalandırabilirsiniz.
3- Doktoru ya ilan vererek bulursunuz ya da zaten osgb'de çalışıyorsunuz oradaki doktorlardan destek isteyebilirsiniz.
4- Hangi şehir için söylüyorsunuz? fiyat konusunda hiç bir fikrim yok maalesef.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.