Haber Gıda Tarım Çalışanları Iş Sağlığı Ve Güvenliği Temel Eğitimi Alıyor - Yozgat

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Gıda Tarım Çalışanları İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi Alıyor

  1.jpg

  Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılıkİl Müdürlüğü çalışanları iş sağlığı ve güvenliği temel eğitimi alıyor.

  Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılıkİl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitimde İş Güvenliği Uzmanları Filiz Murat, Canan Torun ve Dr. Burak Kılıç ile Dr. Adem Çantay tarafından, İl Müdürlüğü çalışanlarına 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununun “Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veriliyor.

  İş Güvenliği Uzmanı Canan Torun, İş kazalarının ve meslek hastalıklarının %98 oranında önlenebileceğinin önemini vurgulandığı eğitimde; bu kanunun amacının, kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına, faaliyet konularına bakılmaksızın uygulandığından, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerini düzenlemek olduğunu belirtti.

  Yasanın, 30 Aralık 2012 de yürürlüğe girdiğini, bu güne kadar yanında bir çalışanı bile olsa tüm işyerlerinin “iş yeri risk değerlendirmelerini “ yaptırmış olmasının zorunlu olduğunu ifade etti. Torun “6631 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, İşveren ve çalışanların hakları ve zorunlulukları,4857 sayılı 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu hakkında bilgiler, Kişisel koruyucu donanımlar, acil durum planları, risk değerlendirme bilgileri, ergonomi ekranlı araçlarla çalışma ve İş Kazası ile Meslek Haslıkları sebep ve önlemleri konularında İl Müdürlüğümüz çalışanlarını bilgilendirdi. İş Güvenliği Uzmanı Filiz MURAT ayrıca Yozgat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün risk analizlerini yaptıklarını, Acil Eylem Planlarını hazırladıklarını ve personellere eğitim vermeye başladıklarını ifade etti.

  Kaynak: http://www.sorgunpostasi.com/?p=28306
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica