Gıda Fabrikasında Asidik Tozlara Önlem

Bnymngrnts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkdaşlar gıda fabrikamızda ekşi sakızların yapımında asit tozları kullanılıyor , Burda çalışan personeller eldiven istiyor ciddi bir rahatsızlık veriyor .
Hangi eldiven çeşidini alayım öneriniz varmı ?

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkdaşlar gıda fabrikamızda ekşi sakızların yapımında asit tozları kullanılıyor , Burda çalışan personeller eldiven istiyor ciddi bir rahatsızlık veriyor .
Hangi eldiven çeşidini alayım öneriniz varmı ?
Sayın Meslektaşım;
KKD leri belirlerken kullandığınız kimyasalların MSDS lerinden yararlana bilirsiniz. MSDS lerde ki güvenlik işaretleri ve kodlamalarının etkilerini göz önünde bulundurarak KKD seçimi yapmanızı tavsiye ederim.
MSDS lerden çıkardığınız sonuca göre risk değerlendirmesi ekibinizle (işyeri heklimi, işveen ve çalışantemsilcisivb..) hangi özellikte olacağına karar vermede destek ve fikir alınız.
Yine kullanacağınız KKD lerin ek bir tehlike yaratmayacağı konusunda bir değerlendirme yapmayı unutmayınız....

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM YÖNETMELİĞİ
En altta link verilmiş olan Yönetmeliğin eklerinde detaylı açıklamalar var.
Açılmaz ise, ekleri zipli olarak buraya ekledim. Lütfen bir inceleyin.

KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMLARIN İŞYERLERİNDE KULLANILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK
En altta link verilmiş olan yönetmeliğin ekinde detaylı açıklamalar var.
Dosya olarak da buraya ekledim.

İSSGM - Kişisel Koruyucu Donanımlar Bilgi Platformu
El Kol Koruyucu Donanımlar, lütfen bir inceleyin.

Son olarak, üst mesajda belirtilen MSDS konusuna kesinlikle katılıyorum. Ürün güvenlik gerekleri açıklamalarını iyi okumak ve değerlendirmek gerekiyor.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 7.5.31465-Ek.zip
    134.9 KB · Görüntüleme: 12
  • 7.5.18540-ek.doc
    149 KB · Görüntüleme: 12

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Spesifik bir eldiven isterseniz aşağıda linkini verdiğim eldiven işinize yarayacaktır, ama yukarıdaki mesajlarda da belirtildiği gibi güvenlik bilgi formlarını incelemenizde fayda var.

İsmail UYGUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Firmamızda aşındırıcı madde ile uğraşanlara aşağıda linkini verdiğim eldivenlerden kullandırıyoruz. İncelemenizde fayda var.
Bu eldivenler tek kullanımlık değildir. Kimyasalın çeşidine ve kullanım miktarına bağlı olarak 10 gün kadar dayanıyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.