Genel Sağlık Sigortası Sağlık ve Tedavi Yardımı - İbrahim Pınar, Öner Çalışkan | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Genel Sağlık Sigortası Sağlık ve Tedavi Yardımı - İbrahim Pınar, Öner Çalışkan

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Kitaplar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin  [​IMG]

  Kitap, başta 5510 sayılı Yasa olmak üzere, ilgili yönetmelikler yanı sıra Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ve Tedavi Uygulama Tebliği (TUT) hükümleri çerçevesinde ‘Genel Sağlık Sigortası' alanında hemen her konuyu kapsayacak şekilde geniş tutulmuştur.
  Anayasamızın 56. maddesinde yer alan "Sağlık hizmetlerinin yaygın bir şekilde yerine getirilmesi için kanunla genel sağlık sigortası kurulabilir" hükmüne göre hazırlanan genel sağlık sigortasına ilişkin düzenleme, sağlık hizmetlerinden yararlanacakları ilgilendirdiği gibi aynı zamanda sağlık alanında hizmet veren sağlık hizmeti sunucuları ile tüm eczacılar, sağlık çalışanları ile sağlık sektöründe faaliyet gösteren diğer kişileri de yakından ilgilendirmektedir.
  Kitabın birinci bölümünde genel sağlık sigortası uygulamasına yönelik açıklamalara yer verilmişken, ikinci bölümde sağlık ve tedavi kapsamında yargı organlarınca sonuçlandırılan karar örnekleri ele alınmıştır. Kitabın üçüncü bölümünde ise sağlık hizmeti sunucuları ile sigortalılar ile diğer ilgili kişilerce, genel sağlık sigortası kapsamında en çok başvurulacak mevzuat, değişiklikleri ile birlikte işlenmiştir.

  Konu Başlıkları
  5510 Sayılı Kanun
  Genel Sağlık Sigortası İşlemleri Yönetmeliği
  Devlet Memurları Tedavi Yardımı Yönetmeliği
  Sağlık Uygulama Tebliği
  Tedavi Uygulama Tebliği
  Kamu Personelinin Genel Sağlık Sigortası Kapsamına Alınması Hakkında Tebliğ
  Yurtdışı Tedavi Esasları
  Fatura Bedellerinin Ödenmesi
  Tedavi Katılım Payı Uygulaması
  Yargı Kararları


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica