Genel Iş Güvenliği Nasıl Olmalı? Mühendise Nasıl? Işçiye Nasıl?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Sunumları' kısmında süperman tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. süperman

  süperman TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar elimde birçok genel iş güvenliği eğitimi var fakat bunların bir çoğu hoşuma gitmiyor. Ofis ortamında mühendislere yada muhasebeciye yasalardan yönetmeliklerden bahsederiz biraz ama baret nedir ayakkabı nedir gibisinden konuları işlemek istemiyorum. Genel olarak yangından elekrikten bahsedeceğim kkd lerdende bahsedeceğim ama konuların,, iş güvenliği nasıl sağlanır amacımız ne olmalı, ohsas sistemi, mobing, ofis için aydınlatma, yük kaldırma, takılıp düşme, ses gibi daha işlerine yarayacak eğitim hazırlamak istiyorum., risk analizi nasıl yapılır nelere dikkat edilir.Bİrşey alırken ce belgesi varmı standartları neler?
  Ofis çalışanlarına bunlardan bahsetsek daha doğru olmazmı?. Mesela ergonomi? Ergonomiye çok fazla girmeyi düşünmüyorum biraz bahsedeceğim ama sonuçta ergonomi farklı ve apayrı bir konu. ne düşünüyorsunuz.
  Temel eğitim seviyelere göre nasıl olmalıdır? Eğitim en önemli konu bence bu alandaki ama hangi seviyeye ne tarz eğitim?


   
  FUNDA3426 ve gülsen seçkin bu yazıya teşekkür etti.
 2. sas

  sas TÜİSAG Üyesi

  Ofis çalışanlarına bahsetmeniz gereken en önemli konu ergonomi,
  Aydınlatma ölçümü, iş kazasının yasal tanımı, Mühendisler iş güvenliği uzmanı olmasa da kişisel koruyucu kullanırken örnek olması, ofis çalışanları üretim vb. sahalara çıkıyorsa orda yaşayabileceği tehlikeler, örnek bayanlar uzun topuklu ayakkabı giyip işletme sahasına girdiğinde kaygan zeminde düşme riski,
  Elektrik kablolarının ekleme olmaması,
  Acil durum senoryalarına (tatbikat) katılması, Deprem sırasında yapılması gerekenler,
  Kağıt, naylon atıkları için geri dönüşüm, pil kullanımı, yazıcı, fotokopi toner atıklarının teslimi (Çevre)

  Bu örnekleri çoğaltabiliriz.

  iyi çalışmalar,

   
  FUNDA3426, serdarpala ve gülsen seçkin bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica