Haber Gençlerden Iş Güvenliği Resmi

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında TÜİSAG Blog tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. TÜİSAG Blog

  TÜİSAG Blog Site Moderatörü TÜİSAG Çalışma Birimi  Gençlerden İş Güvenliği Resmi
  Eğitim Bir-Sen İzmir Şubesi öncülüğünde; Çalışma ve İş Kurumu İzmir İl Müdürlüğü, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeni Asır işbirliğiyle, İzmir genelindeki tüm ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen ‘İş Sağlığı Güvenliği, İstihdam ve Kariyer’ konulu ödüllü resim ve kompozisyon yarışmasında sona yaklaşıldı. ‘Şansa Bırakma Önlem Al!’ sloganıyla düzenlenen yarışmada eserlerin elden veya posta yoluyla yarın mesai bitimine kadar Konak Nevvar Salih İşgören Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi içinde bulunan İl Ar-Ge Ofisi’ne iletilebilecek.

  8 Aralık’ta açıklanacak
  Eserler 1-5 Aralık 2014 tarihleri arasında oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilecek ve sonuçlar 8 Aralık tarihinde Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi internet sitesinde duyurulacak. Yarışmada dereceye giren öğrenciler ve öğretmenler için ödül töreni ise 15-19 Aralık 2014 tarihleri arasında belirlenen bir günde yapılacak.

  “İlgiden memnunuz”
  Yarışmaya şimdiye kadar gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade eden Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi Başkanı Abdurrahim Şenocak, etkinliğin iş güvenliği ve sağlığı ile istihdama yönelik toplumsal farkındalığın artırılmasındaki rolüne dikkat çekti. Şenocak, “İş ortamında karşılaşılabilecek çeşitli risk ve tehlikeler, iş kazaları, meslek hastalıkları gibi konularda öğrencilerin farkındalığını artırarak, onları araştırmaya yönlendirmek ve onların da nezdinde bireyleri bu konuda bilinçlendirmek istiyorduk. Yarışmamıza başvurulara ve gösterilen ilgiye bakılırsa, bunu başardık. Öğrencilerimiz kariyer planlarını yine bu proje ile şimdiden hayata geçirme imkanı da buldular. Dereceye girmeye hak kazanacak öğrenci kardeşlerimizi ve değerli öğretmenlerimizi şimdiden tebrik ediyorum” diye konuştu.

  [​IMG]
  Devamını Oku...


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica