Soru : Geçici Madde 4 Hakkında

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar,
Bildiğim kadarı ile 6331 deki geçici 4 üncü madde 1 temmuz itibarıyla yürürlükten kalktı.
Uzatma olmuş olabilir mi gözümden kaçan?
Eğer yürürlükten kalktıysa, C sınıfı olup tehlikeli sınıfa bakan arkadaşlar ne durumda?

Günkut

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
23.04.2015 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 6645 sayılı “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı 01.01.2017'ye kadar Tehlikeli sınıfa bakabilir.

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
çok teşekkürler. buldum;
“(1) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, 1/1/2018 tarihine kadar (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, 1/1/2017 tarihine kadar (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmiş sayılır.”

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
kendimden utandım şimdi.. geçci 4 üncü madde değişmişmi diye resmi gazetedeki 6331 e bakmıştım. aynı duruyordu. Halbuki mevzuat.gov.tr ye bakmak lazım mış. buradaki kanunlr güncel duruyor.. torba yasaları takip etmektense belli aralıklarda mevzuat.gov.tr yi takip etmek lazım. ama şu ara kanunlar artık biraz zor değişir sanırım.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.