Haber Gazipaşa'da Hijyen Eğitimi - Antalya

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Gazipaşa'da hijyen eğitimi

  1.jpg

  ESNAF ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda bakkal, okul kantinleri, restoran, pastane, şarküteri, gıda pazarlama ve satış elemanlarına yönelik düzenlenen seminer, Gazipaşa Devlet Hastanesi'nde görevli sağlık memuru Bekir Aydın tarafından verildi.

  Seminerde, gıda mevzuatı, özel hijyen kuralları ve personel hijyeni, güvenilir, gıda hijyeni, gıdalarda bulunan muhtemel tehlikeler, işletme hijyeni, gıda maddelerinin kullanımı, gıda maddelerinin kabulü ve taşınması, gıda maddelerinin depolanması, muhafazası, gıdaların servisi, satış ve tüketime sunulması anlatıldı.

  EĞİTİM SONUNDA sınav YAPILACAK

  Gıdaların bozulması ve bozulma nedenleri, gıda kaynaklı zehirlenmeler, gıda kaynaklı enfeksiyonlar, zehirlenmeler ve hastalarda görülen belirtiler, besin zehirlenmelerinden korunma yolları hakkında da bilgilerin verildi eğitim semineri, 8 saat sürecek. Seminerin sonunda yapılacak sınavda başarı olanlara sertifika verilecek.

  Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Köse, "Hijyen eğitiminin alınması ve yapılan sınavda başarılı olunması gerekmektedir. Bakkal, pastane, unlu mamuller, lokanta, şarküteri gibi gıda pazarlama ve satış elemanlarının bu belgeyi almak zorunda" dedi.

  Kaynak: yenialanya.com
  http://www.yenialanya.com/bolge/gazipasada-hijyen-egitimi-h89112.html


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica