Haber Gazipaşa Havalimanında Yangın Tatbikatı - Antalya

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Gazipaşa Havalimanında Yangın Tatbikatı

  3.jpg

  Gazipaşa Havalimanında yapılan tatbikatta, temsili olarak piste gövde üzeri iniş yapan ve pist başına kadar geldikten sonra pisten çıkarak yangın çıkan bir uçağı söndürme ve uçaktaki yaralıyı kurtarma tatbikatı yapıldı. Tatbikatı, TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Müdürü Cengiz Aşıklı sevk ve idare etti. Kulenin alarmı ile havalimanına ait itfaiye ve sağlık ekipleri, kısa sürede alana ulaştı. Söndürme çalışmaları devam ederken, Havalimanı Polisi ve güvenlik görevlileri, alanın çevresinde güvenlik şeridi oluşturdu. Yangının kontrol altına alınmasının ardından yaralanan yolcular çıkarıldı ve olay yerinde bekleyen ambulanslarla hastanelere götürüldü.

  1.jpg

  Gerçeğini yaratmayan tatbikatın ardından tatbikatı izleyen Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, tatbikatta görev alan ekibi tebrik etti. TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Müdürü Cengiz Aşıklı, tatbikatın ardından yaptığı açıklamada, yıl içerisinde sürekli olarak ateşli ve ateşsiz tatbikatların yapıldığını ve itfaiye personelinin 12 ay boyunca sürekli olarak eğitimden geçtiğini söyledi. Olası kaza olaylarında zamanın çok önemli olduğunu vurgulayan Aşıklı, bu tür olaylarda insanların zamanla yarışmaları gerektiğini ifade etti.

  Tatbikatı izleyen Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk ise, Gazipaşa Havalimanının her türlü olağanüstü durumlara hazır olduğunu söyledi. Pamuk, “Gazipaşa Havalimanı olarak her türlü olağanüstü şarta ve özellikle de yangına karşı hazır olup olmadığımızı tespit etmek ve hazırlıkları görmek adına bu tatbikatı yaptık. Ayrıca havalimanı dışında da Gazipaşa Belediyesi itfaiyesi ve diğer birimlerde bu tatbikata iştirak ettiler.

  2.jpg

  Koordinasyonu sağlamak adına da bizim için güzsel bir uygulama oldu. Tatbikatımız başarılı bir şekilde gerçekleşti. Bu noktada tatbikatta görev alan bütün ekiplerimizi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Ekipmanı ve personel eğitimi her türlü olumsuzluğa hazır bir alt yapımızın olduğu Gazipaşa Havalimanında her türlü olağanüstü şarta hazır olduğumuzu gördük.” dedi. Pamuk, tatbikatın sonunda tatbikatta görev alan ekibi tebrik etti.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica