Haber G Ü'de " Iş Sağlığı Ve Güvenliği " Konulu Seminer Düzenlendi - Gümüşhane

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  GÜ'de "İş Sağlığı ve Güvenliği" Konulu Seminer Düzenlendi

  Gümüşhane Üniversitesinde (GÜ) "Çalışma Hayatında İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları" konulu seminer düzenlendi.

  Üniversitenin Sağlık Meslek Yüksekokulu Çok Amaçlı Konferans Salonu'nda, Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü organizasyonunda gerçekleştirilen seminer, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden ocağında yaşanan faciada hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.

  Seminerde konuşan Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Program Koordinatörü Selçuk Sincar, iş sağlığı ve güvenliğinin ana amacının, insanın en temel hakkı olan yaşama hakkını tehdit eden tehlikelerden korunmak ve daha sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak olduğunu ifade etti.

  İş sağlığı ve güvenliği için toplumda ve çalışma hayatında güvenlik kültürünün oluşturulması ve bunun alışkanlık haline getirilmesi gerektiğini dile getiren Sincar, işe uygun eleman alımının da iş sağlığı ve güvenliği açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

  Sincar, iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının bir takım oyunu olduğunu da anlatarak, bu konuda iş yerindeki çalışanların tümünün katılımının ve sorumluluğa ortak olmasının sağlanması gerektiğini vurguladı.

  Seminerde, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, risk analizi, acil durum eylem planı ve Soma'daki maden kazasında yaşananlar ele alındı.

  Kaynak: AA   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica