Soru : Kanal Üzerinde Çalışmalarda İş Güvenliği Nasıl Olmalı ?

maiieyes

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar,
şuanda yükleyeceğim fotoğrafa göre bana önerilerde bulunursanız çok sevinirim kanal üzerinde çalışmamız var hat boyunca ve göründüğü şekilde geçişi sağladılar benden önce ve burda uzun bir hat boyunca çalışacaklar burada ne gibi bir geçiş önerirsiniz açık bir şekilde fotograflıda olabilir çizimde olabilir bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.3 metreye yakın yükseklik ve altta su kanalı var.yardımlarınızı bekliyorum.
yorum yapcak arkadaşlara şimdiden teşekkürler,
iyi çalışmalar diliyorum...

P9060035.JPG P9060031.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:

isgisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tekerlekli portatif iskele kurmanız daha uygun olur. Şu civatalı sökülüp takılanlardan . Böylece hareket daha iyi olacaktır.

Emre DEDE

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Kabul edilebilirim bilemiyorum ama örnekler dekiler size az da olsa fikir verebilir.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

HüseyinK

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
FF-0.68x1.91-z_11032011130910b.jpg

Alınabilecek ilk önlem bana göre bu tip bir iskele almak yada yaptırmaktır..Düşmeyi engelleyecek şekilde koruması olmasına dikkat edin..

Yüksekliği düşünürsek işçilerinize emniyet kemeri mutlaka taktırmalısınız,onların rahatlıkları için açılıp kapanır şekilde olmasını öneririm..

Bu arada çevrede güvenlik şeridi mutlaka oluşturun..

isgisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Benimde belirtiğim bu fakat bunların sökülüp takılabilenleri var :) bağlantı askılı

maiieyes

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
herkese çok teşekkür ederim evet bende portatif iskele kurdurtmayı düşünüyordum sizin yorumlarınızla emin oldum :),tekrar teşekkürler...
iyi çalışmalar...

Erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
iskele kurulumuda olabilir, benim düşüncem buralarda her zaman böyle çalışmalar yapılacaksa(bakım, onarım v.s.) buralara korkuluklu yürüme yolu ve çalışma platformlarıda kurulabilir.

gkalp

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
zemin tekerlekli portatif iskeleye pek uygun değil sanırım...

maiieyes

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
iskele kurulumuda olabilir, benim düşüncem buralarda her zaman böyle çalışmalar yapılacaksa(bakım, onarım v.s.) buralara korkuluklu yürüme yolu ve çalışma platformlarıda kurulabilir.
haklısınız alan dar aslında iskele sığmayabilir yürüyüş yolu olabilir ama uzun bir hat boyunca da onu taşıması güç olacak...bana portatif taşınabilir kaydırılabilir bir çözüm lazım :)

Erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
mesafenin ne kadar olduğunu bilmiyorum ama orası sabit bir boru hattıysa ve devamlı çalışmalar yapılacaksa sabit, çelik boru veya kutu profillerden (çelik konstrüksiyon) boru kenarlarından hat boyunca yürüyüş yolu ve çalışma platformları yapılabilir. tabiki biraz maliyetli bir iş olabilir ama kalıcı bir çözüm de olabilir. ekte belirtilen fotoğraftaki gibi ... (benimki sadece bir fikir çalışma ortamını siz daha iyi bilirsiniz tabiki)

Ekli dosyalar

• 305_1.jpg
    305_1.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 104

maiieyes

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
teşekkürler erol bey fakat biz taşeron bir firmayız sadece kızgın su boru hattını döşiycez ve bitecek bu yüzden bana hat boyunca karşıya geçişi sağlıcak hareketli bir sistem lazım gerektiğinde alınıp diğer bölgeye taşınabilmeli

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.