Soru Fizik Mezunlarının Iş Güvenliği Uzmanı Olarak Sektörde Iş Bulma Olasılığı Var Mı?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında huseyinerol88 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. eda2

eda2 Guest

sanırım deneyim olmayınca iş bulmak zor

2. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Evet. Uzman araya iş ilanlarını izlediğinizde çalışma olanağının yeterli olduğunu göreceksiniz. Umutsuz olmanız anlamsızdır. Kalın sağlıcakla.

seyfullah bu yazıya teşekkür etti.
  3. sekvan özgür

sekvan özgür TÜİSAG Üyesi

vardır....arayan bulur...yeterki cesaretli olun....

volkankim bu yazıya teşekkür etti.
  4. dertmuhendisi

dertmuhendisi TÜİSAG Üyesi

fizik mezunun alanında iş bulmasından isg uzmanı olarak iş bulmasının oldukça kolay olduğunu düşünüyorum.

volkankim bu yazıya teşekkür etti.
  5. suatsahinn

suatsahinn TÜİSAG Üyesi

Bu konuda çalışmayı düşünen bütün fizik mezunu arkadaşlar; doğal olan bir fizikçiyi işin seçmesi değil fizikçinin iş seçmesidir..Belki bu ülke sizin değerinizi anlayamayacak ama kendini yetiştirmiş, evrene fizikçi gözüyle bakan her arkadaşa her sektörün,her alanın ihtiyacı olduğu gibi bu alanında ihtiyacı var. O nedenle boş verin kimin ne dediğini ve siz bu alana farklı bir bakış açısı(bilimsel) getirin..Fizikçi merak eden, sorgulayan, çözüm üretendir.Fizikçi bilimin temelidir ve hangi sektörde çalışmak isterse çalışıyor olabilmelidir....Çözümlerinizle, donanımınızla şimdiden hoş geldiniz.

çılga, ayşegül d., tekno28 ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. quantum1984

quantum1984 TÜİSAG Üyesi

inşallah fizikçiler için hayırlı olur...

myakın bu yazıya teşekkür etti.
  7. imsorryimlate

imsorryimlate TÜİSAG Üyesi

Evet Fizik baba bölümdür herkez de bitiremez. Bırakıp giden çok arkadaşım oldu. Fizikçi olmuşuz uzmanlık mı yapamayacağız? Bölüm ne olursa olsun sıkı çalışan kazanır bu işte.

comodor03 ve tekno28 bu yazıya teşekkür etti.
  8. ESRA ERGİN

ESRA ERGİN TÜİSAG Üyesi

9. tekno28

tekno28 TÜİSAG Üyesi

selamlar ..bende fizikçi olarak aranıza yeni katıldım..KPSS ile atanmak için uğraşırken yolum buraya düştü...
    yazdıklarınızı okuyunca umutlarım yeşerdi...bende sizler bi çalışmayı çok seven titiz ve bi o kadarda sorumluluk sahibi birisiyim...fizikçi olarak herşeyin ayrıntılarda gizli olduğunu düşünen bir yapim var.bazen bu özelliklerimin kötü olduğunu düşünüyordum ...aslında anlatılacak çok şey var ama önce merak ettiğim birkaç şey var siz değerli insanlarda...cvplarsanız sevinirim:)
    evet arkadaşlar isg sertifikasını almayı düşünüyorum.fakat kursa eylül gibi başvurmayı istiyorum.sizce bu vakit geç mi?
    bir de daha yolun başındayım.isg hakkında araştırma safhasındayım.yararlarını zararlarını analiz ediyorum.sonra işin ehli insanlardan yani sizlerden tavsiyeler ve fikir alışverişinde bulunmak istiyorum.
    + isg kursu ve nerede almam en iyidir ( üniv ..özel..vs) ?
    +isg sınavları ne şekilde oluyor?
    + belgeyi aldığımda iiş imkanları ve yönlerdirme nasıl oluyor?
    şimdilik bunları öğrenmek istiyorum..
    teşekkür eder sizlere iş hayatınızda huzur diliyorumm...sağlıcakla kalın..

10. ultimateposter

ultimateposter TÜİSAG Üyesi

fizik,kimya mezunları herkesten 1-0 yenik durumda başlıyor maalesef mühendis olmadıkları için. Bence devlet fen fakültesi mezunlarına eğer alanlarına yakın mühendisliklerde yüksek lisans yaparlarsa mühendis ünvanının verileceğini belirten yasa çıkarması lazım.

11. tekno28

tekno28 TÜİSAG Üyesi

evet ultimateposter ama bizlerde mühendislerin aldığı çoğu dersi aldık.bir fizikçi olarak söylüyorum bunu.

12. Adalı54

Adalı54 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ;

Şu an ihtiyaç çok olduğundan inanın mezuniyete bile bakmıyorlar. Sertifikan varsa bir hemen iş bulabilirsin.

bir iş görüşmesinde karşılaştığım sorular;

Sertifikan varmı ?
    Ne mezununsun?
    Ehliyet var mı ?

İlk üç soru peş peşe soruldu daha cevap veremeden ardından bu gün başvuran herkezi işe aldık oldu

Son soru;
    Ne kadar istiyorsunuz ?

oldu.

Diyeceğim oki şuan için mezuniyete bakılmıyor.
    Fizikçi arkadaşlarda kuvvetle muhtemel iş bulabilirler tabikide.

myakın ve seyfullah bu yazıya teşekkür etti.
  13. seyfullah

seyfullah TÜİSAG Üyesi

herkes rızkını yer beyler hanımlar sıkıntı yoktur.

14. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Okula girdiğinizde durumun böyle olduğunu bilmiyor muydunuz? Ya da tercih ederken?? Çünkü bahsettiğiniz iki dalın da kendi mühendislik alanları mevcut.

15. tekno28

tekno28 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hayırlısı hakkımızda...emek harcayan herkes dilediği yere ulaşır inş..

16. ultimateposter

ultimateposter TÜİSAG Üyesi

Kendi çalışacakları alanlarda bile mühendisler (sırf mühendis diye) çalışıyor bu meslek gruplarının sonuçta o meslek gruplarına da işsizlik, ya da sanayi işçiliği, hamallık vs. gibi meslekler kalıyor.

17. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Maalesef bu hakları verilmemiştir.

18. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

mühendisle fizik kimya mezunu arasında hiçbir fark yok isg uzmanlığında önemli olan sınıf farkıA-B-C şöyleki inşaatta tarcihen inşaat müh tercih ediliyor.bence fizik kimya mezunları aksine daha avantajlı çünkü zaten iyi kazanan mühendislikler isg ile pek uğraşmıyor çünkü riskli iş ama fizik kimya mezunları zaten hep işsiz devletin ayıbı iş imkanları yok üniversitelerde boşu boşuna kontenjan açıyolar.bence fizik ve kimya mezununa nimet.

19. tekno28

tekno28 TÜİSAG Üyesi

haklısınız volkan bey..benim hem formasyonumda var.öğretmenlik için 3 senedir uğraşıyorum.ama alımlar malum bizden.yine tahminen 35 bin öğretmen alıcakmış...fizik kimya 100 kişilik kontenjan alır ...artık umudum tükeniyor.KPSS den 90 almadıkça öğretmen olmak zor.88 lerde işe yaramıyor tabii.
    işsizlik değilde tabii bi şeklide paramı kazandım özel ders ücretli sbs kurs falan ama ben artık mesleğimde sürekli ilerlemek istiyorum Allahın izniyle..bu işin de tam bana göre olduğunu düşünüyorum.ama tabiii çok fazla sorumluluk isteyen bi iş araştırmalarıma göre..
    ben daha yolun başındayım...bi yerden de başlamak gerek...
    iyi günler herkesee...

20. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

çokgüzel geleceği olan kutsal bir meslek nasıl doktor hastaları yaralıları tedavi ediyorsa bizde o hale gelmemelerini sağlıyoruz yaklaşım herzaman proaktif olmalı bana göre. 6331 sayılı kanuna hakim ve risk analizi bilen uzmanın yolu açıktır yeterki değerini bilsin piyasasını düşürmesin. ne mezunu olması hiç önemli değil.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica