Ferdi ISG Hizmeti Vermek...? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Ferdi ISG Hizmeti Vermek...?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Ali Rıza Erdoğan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ali Rıza Erdoğan

  Ali Rıza Erdoğan TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar selamlar,
  OSGB kurmadan ferdi isg hizmeti verebiliyor muyuz? Eğer bunu gerçekleştirebiliyorsak nasıl yapıyoruz? Bulduğumuz firmalar ile part time uzmanlık sözleşmesi mi yapıyoruz? Yoksa kendimize ufak bir şirket (OSGB değil) kurup uzmanlık sözleşmesi dışında hizmet verdiğimize dair bu firmalara fatura mı kesiyoruz? Bu şekilde çalışan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.

  Teşekkürler, herkese kazasız günler


   
 2. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  işçi sayısına göre çalışma saati hesaplanarak ve sözleşme yaparak uzmanlık hizmeti verebilirsiniz..şirket kurmanıza da gerek yok zaten..aylık çalışma saatine göre ortalama 4-6 arasında işletmeyle çalışabilirsiniz..

   
  Ali Rıza Erdoğan bu yazıya teşekkür etti.
 3. dikey35

  dikey35 TÜİSAG Üyesi

  Cem bey, az tehlikeli ve 50 kişiden az çalışanı olan bir işletme ile anlaşma yaparak hizmet versek, bakanlık kabul ediyormu? Biz c sertifikasına sahibiz, B sertifika için işlemleri başlatmış sayılırmıyız?

     

   
 4. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  sn. dikey35, şu an için 50 den az kişi çalışan işletmenin uzman bulundurma zorunluluğu yok..ancak isterse tabiiki sözleşme yapabilirsiniz..6331 sayılı yasa ile bu sayı aşağı çekilecek deniliyor..zaten sanayi kavramı kaldırıldı artık.sözleşme yaptığınız an,3 yıllık süre işlemeye başlar..illa tam zamanlı sözleşme yapılacak diye bir şart yok yani...ve tehlikeli sınıfa da bakabiliyoruz şu an..

   
 5. Ufuk SAĞLAM

  Ufuk SAĞLAM TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar peki bu sözleşme için bi örnek var mı (gerçi yapılan işe ve tehlike sınıfına göre değişecekdir )

     

   
 6. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  yükledim..ufuk bey..

   

  Ekli Dosyalar:

  mikrop, Ali Rıza Erdoğan, kazım ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 7. moztrkk

  moztrkk TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar kolay gelsin . peki sözleşme imzaladıktan sonra sözleşme hesaplanan saat kadar iş yeri bizi ssk lı göstermek zorundamı ?
   
 8. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Tam süreli çalışma durumunda işe giriş bildiriminizi yaparak sizi sigortalı olarak çalıştırmak zorunda. Çalışan sayısına göre kısmi iş sözleşmesi yaparak çalışacaksanız yaptığınız sözleşme süresi kadar sigortanızı yapmak zorunda ( tam süreli çalışan gibi primlerin tamamını da yatırabilirler ). Kalan sürelerinizi farklı işletmelerle yapacağınız kısmi iş sözleşmeleri ( yine çalışan sayısına göre iş güvenliği uzmanlık sözleşmeleri ) ile tamamlayabilirsiniz. Bu iş yerlerinde de sigorta primlerinizi yatırmak zorundalar...( çalıştığınız süre kadar veya tamamını yani 30 gün )...

  Sonuçta SGK da yatırılan primlerin sadece 30 günü değerlendirilir, fazlası değil...   
 9. Orhan KINDIRA

  Orhan KINDIRA TÜİSAG Üyesi

  Merhaba Cem Bey,
  Şirket kurmanıza gerek yok demişsiniz ama şirketin hizmet alımı faturası kesmesi gerekmiyor mu?

     

   
 10. inceduygu

  inceduygu TÜİSAG Üyesi

  okindiraya katılıyorum. şimdi ben kendi firmamda uzmanlık yapıcam haricide zamanım çerçevesinde başka firmalarada gidicem buralardaki çalışmaların faturası gerçekten ne olacak ? birde beni nasıl gösterecek diğer hizmet vereceğim firmalar adamlar bana bunu soracak a firmasındasın zaten SGK vs herşeyin yatıyor böylesi bir durumda ne olacak arkadaşlar bilen varmı?   
 11. mehmet42

  mehmet42 TÜİSAG Üyesi

  çalıştığın her işyeri sigortanı yatıracak
  bunda bir sınır yok
  yatırılmaması halinde işverene ağır para cezaları var   
  İ.Z.Düşüm bu yazıya teşekkür etti.
 12. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Dışarıdan çalıştığınız iş yeri ile ayrıca kısmi iş sözleşmesi yapmanız gerekiyor. Yani o iş yerinin sigortalı çalışanı olacaksınız ve sadece çalışan sayısına göre hesaplayacağınız süre kadar orada bulunacaksınız.

  İş güvenliği uzmanı olarak biz şirket kurmuyoruz, şirket anlamında gerekli şartları yerine getirerek ancak OSGB ( ortak sağlık güvenlik birimi ) açabiliyoruz. Bunun haricinde kısmi iş sözleşmesi yaparak şirketin kendi elemanı oluyoruz...:)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica