Farklı Bir Şehirde Isg Uzmanlığı Yapılabilir Mi?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Behiye KAŞIKCI tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Behiye KAŞIKCI

  Behiye KAŞIKCI TÜİSAG Üyesi  Merhaba bir konu hakkında net bir cevap bulamadım sizlere danışmak istedim. Ben İstanbul'da bir kimya firmasında tam zamanlı çalışmaktayım. Acaba başka bir şehirde danışmanlık firmam aracılığıyla part time uzmanlık yapabilir miyim?


   
 2. nurullah ar

  nurullah ar TÜİSAG Üyesi

  benim kbildiğim kadarıyla yapamazsınız çünkü siz zaten full çalışıyorsunuz yani saatleriniz doluyor başka yere bakamazsınız

   
 3. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Eğer sorunuz sadece "farklı bir şehirde isg uzmanlığı yapılabilir mi?" şeklindeyse, evet yapılabilir. Osgbler sadece kurulu oldukları il içerisinde iş yapabiliyor ancak şahsi çalışan uzmanlar için böyle bir sınırlama yok. Ancak Nurullah Bey'in de belirttiği gibi, çalışma süresini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

     

   
  Behiye KAŞIKCI bu yazıya teşekkür etti.
 4. sbyyl

  sbyyl TÜİSAG Üyesi

  Bu konu hakkında benimde aklıma takılan bazı şeyler var. Bir arkadaşım Eskişehir de kurulu olan bir OSGB de çalışıyor. Fakat firma Bursa da bir şantiye almış ve arkadaşı burda görevlendirmiş. 1) Bu nasıl olabiliyor? 2) Ben bir firma üzerinden çalışıp (Ordan fatura etmek anlamında) farklı illerde (saatimin yettiği kadarıyla) çalışabilirmiyim ?

   
 5. nurullah ar

  nurullah ar TÜİSAG Üyesi

  OSGB ler bulundukları ile sadece hizmet verebilir ve yanlış bilgi vermiyeyim danışmalık verebilir siz ise saatiniz seterse alabilirsiniz ama yol dinlenme gibi durumlarıda göz önünde bulundurmanız lazım

     

   
  Behiye KAŞIKCI bu yazıya teşekkür etti.
 6. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  1 - Bahsettiğiniz OSGB firması, muhtemelen o ilde bir şube açmıştır. Ya da uzman arkadaşı OSGB haricinde şahıs olarak çalıştırıyor olabilir.
  2 - Saatiniz yettiği sürece her yerde çalışabilirsiniz, ancak bağlı bulunduğunuz OSGB ile değil, şahıs olarak. Yani (firma ile kastınız OSGB ise) firma olarak fatura kesemezsiniz başka bir ile, geçerli olmaz. Ancak danışmanlık firması olarak fatura kesebiliyorsunuz bildiğim kadarıyla, çünkü benim bağlı olduğum danışmanlık firmasında bu şekilde farklı illerde çok eğitim verdim (sadece eğitim verdim, uzman olarak çalışmadım onu da belirteyim).

   
 7. ERKİN NEJAT DEMİRTÜRK

  ERKİN NEJAT DEMİRTÜRK TÜİSAG Üyesi

  AYNI ŞEHİRDE TAM YAMANLI ÇALIŞIP DANIŞMANLIK FİRMASI ÜZERİNDEN YA DA ŞAHIS OLARAK PART TİME ÇALIŞABİLİYORMUSUN?
   
 8. sbyyl

  sbyyl TÜİSAG Üyesi

  Fatura kesicek olan firma OSGB firması değil danışmanlık şirketi gibi. Cevaplarınız için teşekkürler.   
 9. Behiye KAŞIKCI

  Behiye KAŞIKCI TÜİSAG Üyesi

  evet çalışabiliyorum.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica