Haber - Fabrikada Patlama... Ortalık Savaş Alanına Döndü! | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Fabrikada Patlama... Ortalık Savaş Alanına Döndü!

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin  Bursa'nın İnegöl ilçesinde sunta fabrikasının devam eden inşaat çalışmasında patlama yaşandı, 5 araç hurdaya döndü.

  Bursa’nın İnegöl ilçesinde Mobilya İhtisas Organize Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren sunta fabrikasının devam eden inşaatında yaşanan yangın ve patlama ortalığı savaş alanına çevirdi. Şans eseri olayda ölen ya da yaralanan olmazken, 5 araç zarar gördü.

  Edinilen bilgiye göre; sunta fabrikasının devam eden inşaat çalışmalarında görevli inşaat işçilerinin yatakhanesinde, işçilerin olmadığı sırada henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı.

  Kısa sürede yatakhanenin tamamını saran yangında büyük bir gürültüyle patlamalar oldu. Patlamalar sırasında etraftaki araçlar da alev aldı.

  Alevleri fark eden fabrika çalışanları durumu İnegöl itfaiyesine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler yatakhanenin yanı sıra, 5 araçtaki yangını söndürmek için büyük çaba harcadılar. Yangın sonucu yatakhane tamamen kullanılamaz hale geldi.

  5 ARAÇ ZARAR GÖRDÜ

  Olayda Ümit Tonbul ve Mehmet Zengin'e ait otomobiller, Turan Tezer ve Regaip Korkmaz'a ait hafif ticari araçlar ile bir kamyonet zarar gördü. Aracını yangından kurtaran Regaip Korkmaz, “Patlama olduğunu duyunca koşarak geldim. Aracımın bir kısmı yanıyordu, içinde baba yadigarı silah vardı, onu almak için yangına rağmen aracıma ulaştım. Sonrasında araçtaki yangını söndürdük, silahımı da yanmadan kurtardım. Silahımın benim için büyük önemi var. Can kaybının olmaması sevindirici. Araba önemli değil yansın” dedi.

  Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/fabrikada-patlama-ortalik-savas-alanina-dondu-40859609   
  Erkan FINDIKLI ve Genco bu yazıya teşekkür etti.
 2. Erkan FINDIKLI

  Erkan FINDIKLI TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Neyse ki silahı kurtarmış. Gerisinin önemi yok..

   
  Orkun Köksalan bu yazıya teşekkür etti.
 3. TürkEngineer

  TürkEngineer TÜİSAG Üyesi

  Hem "can kaybı olmaması sevindirici" diyor, hem de "silahı" kurtarmanın sevincini yaşıyor! "Can kaybı olacaksa ben hallederim"in bilinç altı yansıması...

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica