Bilgi : Explosivemetre(gaz Ölçüm Cihazı )kullanım Talimatı Ve Teknik Dökümanlar

Ulaş Devrim YURDABAL

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Muhammed arkadaşımızın isteği üzerine tüm forumun yararlanması açısından konu istek dökümanları yüklemiş bulunuyorum.İlgili dökümanlar ek'tedir.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• EXPLOSİVE METRE KULLANIM TALİMATI.doc
    239.5 KB · Görüntüleme: 428
  • kapalı alanlarda çalışma.doc
    27.5 KB · Görüntüleme: 405
  • TN-156_LEL_Sensor_Correction_Factors.pdf
    167.8 KB · Görüntüleme: 327
  • FeedsEnclosure-AP-200_Wing_Tank_Entry.pdf
    255.9 KB · Görüntüleme: 298
  • TN-106_Correction_Factors.pdf
    167.8 KB · Görüntüleme: 289

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ailemiz adına teşekkür ederim. Yararlı bir paylaşım olmuş. Elinize sağlık.

Esat ÜN

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
teşekkürler

muhammet

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Muhammed arkadaşımızın isteği üzerine tüm forumun yararlanması açısından konu istek dökümanları yüklemiş bulunuyorum.İlgili dökümanlar ek'tedir.

Saygılarımla,
İlginizden dolayı çok teşekkür ederim. Emeğinize Sağlık...

Çağdaş Özçam

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
calısma ıcın tesekkur ederım,sertıfıkalı gazdan arındırma uzmanıyım denızcılık mustesarlıgına baglı..fakat bırseyı demeden gecemeyecegım,kapalı alanlardakı gaz sınırlarını yazmıssın teorıde dogrudur fakat bız gazdan arındırma uzmanları zararlı gazların degerlerının hemen hemen 0 olmasını ısterız aksı halde calısmaya onay vermeyız,cunku olculen deger o ankı degerlerdır ve bellı bır zaman sonra o degerler kapalı alan yuzunden artmaya baslayacakdır,tabı havalandırma kısmını cok ıyı bır sekılde saglarsanız bu dedıgımı dıkkate almayabılırsınız lakın çogu agır sanayılerde işveren işlerin bir an önce bıtmesı ve kaliteli fanlara verecek paraları olmadıgı ıcın gaz degerlerını en dusuk oldugu zamanlarda onay vermelıyız...herkeze ıyı geceler

Ulaş Devrim YURDABAL

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kesinlikle katılıyorum.Burada sözkonusu paylaşımda kullandığımız cihazın çalışma prensipleri merkeze alınmıştır.Kimyasalların teknik depolandığı bir tesiste İSG ve Teknik Emniyet Sorumlusu olarak çalışıyorum.Hergün onlarca kez Tank içi çalışmalara izin düzenliyor ölçümler yapıyoruz.Tamamen gasfree olmamış hiçbir tank içinde çalışmaya izin vermemekteyiz.Tercihen değerleri özellikle LEL değerini "O" olarak görmek istiyoruz.O2 yeterliliğide önemli.Sadece VOC değerlerinde kısmen gördüğümüz ppm değerlerinde yarım veya tam yüz maskeyle içeriye personel sokabiliyoruz.Kullandığımız fanlar exproof olup ZON O ATEX Sertifikalıdır.Özel olarak yurtdışından getirtmekteyiz.

Saygılarımla,

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.