Haber Eteğini Kaptırdığı Patoz Parmağını Koparttı - Sivas

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi



  Eteğini Kaptırdığı Patoz Parmağını Koparttı

  1.jpg

  SİVAS'ın Yıldızeli ilçesinde traktöre takılı patoza kaptırdığı eteğini kurtarmaya çalışan 37 yaşındaki Şükran Yalçın'ın sol elinin baş parmağı koptu.

  Yıldızeli İlçesine bağlı Şeyhhalil Beldesi'nde yaşayan 2 çocuk annesi Şükran Yalçın eşi Turan ve oğlu Hakan ile birlikte cumartesi günü iftardan sonra köyün dışında bulunan tarlalarına gitti. Burada traktör ile patoz arasındaki demir çıkınca yerine takmaya giden Şükran Yalçın, eteğini patoza kaptırdı. Yalçın eteğini kurtarmak isterken makinenin dişlisi sol el baş parmağıın kopardı. Yakınları tarafından Yıldızeli Devlet Hastanesi'ne götürülen Şükran Yalçın, yapılan ilk müdahale sonrası Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi Servisi'ne sevk edildi. Burada tedavi altına alınan Yalçın'ın kopan parmağı yerine dikilemedi. Hücrelerin yenilenmesi için parmağın kopan kısmı hastanın karnına dikildi.

  2.jpg

  YENİ PARMAK YAPILACAK

  Hastaya yeniden parmak yapacaklarını belirten Ortopedi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayati Öztürk, "Patoz yaralanmaları, el yaralanmaları açısından ciddi yaralanmalar sınıfına giriyor. Kopan parçalar yerine dikilmiyor. Geldiği zaman sol el başparmak kopmuştu. Onu yerine dikemedik. Şu anda hastamızın elini karnına gömdük. Belirli bir süre sonra çıkarıp oraya yeni bir başparmak yapacağız. Eski parmağı gibi olmasa da ona yakın olacak" diye konuştu.

  Kaynak: DHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica