Haber - Esnafa Hijyen Eğitimi Verilecek - Adıyaman | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Esnafa Hijyen Eğitimi Verilecek - Adıyaman

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Esnafa Hijyen Eğitimi Verilecek

  eğitim 1.jpg

  Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Kocaman, esnafa hijyen konusunda eğitim verileceğini söyledi.

  Kocaman, Oda'da yaptığı açıklamada Hijyen Eğitimi yönetmeliği gereği gıda üretim ve perakende işyerleri başta olmak üzere, çeşitli sıhhi ve gayrisıhhi işyerlerinde çalışanların portör muayeneleri ve tetkiklerinin yapılmayıp, bunun yerine çalışanların hijyen eğitimi alması gerektiğini ifade etti.

  Yönetmelik kapsamında bulunan iş yerlerinin sahipleri ve işletenlerinin 05 Temmuz 2014 tarihine kadar çalışanlarının eğitimleri almalarını sağlamakla yükümlü olduklarını dile getiren Kocaman, şunları kaydetti:

  " Hijyen eğitimi ile ilgili iş ve işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce yürütülecek. Bu yönetmelik kapsamındaki işkollarında faaliyet gösteren işyerlerinde çalışanların işyeri sahipleri ve işletenlerce bu eğitimleri almak üzere esnaf odamıza biran önce başvurmaları gerekir. Kanunda yazılı olan yasaklara aykırı hareket edenler veya zorunluluklara uymayanlara, fiilleri ayrıca suç oluşturmadığı takdirde 250 TL'den bin liraya kadar idari para cezası verilecek."

  Yönetmelik kapsamında Esnaf Odası Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü protokol imzaladı.  Kaynak: AA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica