Soru - Enerji Yönetimi Prosedürü | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Enerji Yönetimi Prosedürü

Konu, 'Prosedür, Talimat, Form vb. Hakkında' kısmında ndndnd tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ndndnd

  ndndnd TÜİSAG Üyesi  merhaba,
  enerji kullanımı takip etme prosedürü, enerji yönetimi prosedürü hakkında elinde doküman olan var mı? acil yardım ederseniz sevinirim.


   
 2. dilekaltinok

  dilekaltinok TÜİSAG Üyesi

  merhaba,
  enerji yönetimi ile ilgili bir konu bu aslında, enerji kullanım kaynaklarını tek tek belirlemeniz, makina/bölüm başına harcadığı enerji miktarını ölçümlendirmeniz ve işyerine dağıtmanız gerekmektedir. Takibi oldukça zor ve ölçümlendirme ve zamanlama için özellikle kaynak ayırmanız gerekmektedir.

   
  Genco bu yazıya teşekkür etti.
 3. Genco

  Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Dilek Hanım Merhaba,
  İşyerimde enerji yönetimi faaliyetkerine başladık, ben de bu ekibin içersindeyim. İsg acisindan neler yapabilirim bu ekipte? Yardımcı olabilir misiniz?

     

   
 4. dilekaltinok

  dilekaltinok TÜİSAG Üyesi

  İş güvenliği açısından sordunuz değil mi? Bazı makinelere aparatlar takılabilir, bunun takılmasının makineye etkilerini ve kullanımına getirdiği olumsuzlukları gözlemleyebilirsiniz, yer değiştirmeler olabilir, iş ve işçi maliyetlerini azaltmak adına çoğu fabrika üretim akışını konveyör sisteme getirmektedir, yani çıkanı hemen yan taraftaki makinede işlemeye başlama gibi bu da fabrika içinde yer değişikliklerine sebep olabilir, yüksekte çalışmalar yapılabilir yeni ölçümlemeler için bununla ilgili iş güvenliğini kontrol etmeniz gerekebilir ama enerji yönetimi hakkında bilgim maalesef yok :(

   
  YFŞ ve Genco bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica